10 Dakikada Kol ve Göbekteki Fazlalıklardan Kurtulun - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

28 Haziran 2019 Cuma

10 Dakikada Kol ve Göbekteki Fazlalıklardan Kurtulun

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
10 Dakikada Kol ve Göbekteki Fazlalıklardan Kurtulun
Vücudunuzu güçlendirmek ve basen, kalça, karın, omuz ve kollarınızı şekillendirmek için günde sadece 10 dakikaya ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz?



Tüm bu egzersizler için ihtiyaç duyacağınız tek şey bir duvar! Bu da demek oluyor ki tüm bu egzersizleri evinizde yapabilirsiniz ve tabii dilerseniz iş yerinizde de.
Sizi zorlayabilecek tek şey belki de egzersizleri yaparken ara verilmiyor olması. En iyi şekilde faydalanmanız için ara vermeden hepsini sırayla gerçekleştirmelisiniz.



Daha önce de evinizde uygulayabileceğiniz ve sizi oldukça kısa zamanda forma sokacak egzersiz içeriği paylaşmıştık. İsterseniz içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.



Bacak Kıvırma Hareketi



Duvarı arkanıza alın ve dizlerinizin üzerine doğru çökün. Ayaklarınız duvara paralel, yere de dik olmalı. Ellerinizin üzerine doğru eğilin ve elleriniz omuz hizasında olacak şekilde dirsekten kırarak şınav pozisyonu alın. Dizlerinizi ve ayaklarınızı kesinlikle yerden kesmeyin. Bu hareketi 15 kere tekrarlayın.





Duvar Yürüyüşü
Duvarı karşınıza alın ve yere uzanın. Bir ayağınızı diziniz kırık bir biçimde duvara yerleştirin ve boşta kalan bacağınızı 90 derece yukarı yönde kaldırın ve daha sonra vücudunuzu yukarı çekin. Bu hareketi bacak değiştirerek 15 kere tekrarlayın.
Duvar Şınavı
Duvarı karşınıza alın. Ayakta olacak şekilde yavaşça duvarda şınav pozisyonunu alın ve ayaklarınızın yerde sabit olduğundan emin olun. Kollarınız omuz genişliğinde açık olamlı. Vücudunuzu ayaklarınızı oynatmadan ittiğinizden emin olun ve ilk pozisyonunuza dönün. Bu hareketi 15 kere tekrarlayın.
Tek Bacaklı Duvar Şınavı


Burada dikkat etmeniz gereken ve diğer egzersizlerden farklı bir kısım var. Yine duvarı karşımıza alıyoruz ve pozisyonumuzu koruyoruz. Şınav pozisyonunu alıyoruz fakat kollarımızın kafa genişliğinde açık olduğundan emin oluyoruz. Bu defa bir bacağımızı yere paralel olacak şekilde geriye doğru uzatıyoruz. Bu hareketi 15 kere tekrarlayın.
Tırmanış
Bu egzersiz çok eğlenceli! Şınav pozisyonunu alıyoruz fakat bu sefer bir bacağımız duvara dayalı, diğer bacağımız ise dizden bükük bir şekilde havaya kaldırıyoruz. Kollarımızın yine kafa genişliğinde açık olduğundan emin bir şekilde pozisyonu 60 saniyeliğine bozmuyoruz. Daha sonra pozisyonu bacak değiştirerek tekrarlıyoruz.



Duvar Oturuşu
Duvarı arkamıza alıyoruz ve kendimizi yavaşça duvara bırakıp, daha sonra dizlerimizi kırıyoruz. Sırtımızı duvara tamamen yaslayıp oturma pozisyonunu alıyor ve bu pozisyonu 60 saniyeliğine bozmuyoruz.
Bacaklar Duvarda
Bacaklarımızı dizden büküyoruz ve duvara oldukça yakın duruyoruz. Daha sonra bacaklarımızı 90 derece yukarı yönlü kaldırarak duvara tamamen yaslıyoruz. Bacaklarımızın ve kalçamızın duvara tamamen temas ettiğinden ve en önemlisi de vücudumuzun yerde kaldığından emin oluyoruz. Pozisyonu 60 saniyeliğine bozmuyoruz ve bitiriyoruz.
Kaynak:www.bilgidoktoru.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar