Bu Bitki Yaşlanmayı Geciktiriyor Ölü Hücreleri Yenileyerek - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

20 Haziran 2019 Perşembe

Bu Bitki Yaşlanmayı Geciktiriyor Ölü Hücreleri Yenileyerek

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Bu Bitki Yaşlanmayı Geciktiriyor Ölü Hücreleri Yenileyerek Kırışıklıkları Ortadan Kaldırıyor Yüzü Su Gibi Duru Yapıyor
Hibiskus çayı “ekşi çay” olarak da bilinir.Kafeinsiz olan ve yüksek C vitamini içeren hibiskus bağışıklık sistemini güçlendirir.
ibiskus , Amerikan Kalp Derneği’nde yayınlanan bir makalede hibisküs çayının kan basıncını ve tansiyonu dengelemede çok faydalı olduğunu belirtilmiş, antioksidanın zengini, c vitamini deposu bir bitkidir.Ayrıca hibiskus sindirim sistemini rahatlatarak kabızlığı ve şişkinliği de giderdiği bilinir.Antioksidanın bol olduğu en iyi bitki çaylarından biridir. Bu da vücutta ne kadar zararlı madde varsa kendisini dışarı da bulacak demektir.Ama hibiskus alırken özellikle renginin koyu, çok koyu kırmızı olmasına dikkat edin. Turuncu, beyaz ve sarı gibi çeşitli renklerde de satılan hibiskus bitisinin antioksidan açısından en faydalı olanı kırımızı olanıdır.

Her aktarda bulunur. Artık çoğu büyük küçük marketlerin bitki çayları bölümlerinde de hep var. Temin etmesi, alması oldukça kolay.Çayı ekşidir. Aldığınız hibiskus bitkisinin çayını demlediğiniz de tadı ekşimsi değilse maalesef etkisizdir. Tazeliğini, faydasını yitirmiş, kurmuş gitmiştir.Hibiskus aynı zamanda demirin merkezidir. Sadece antioksidan değil, aynı zamanda da demir ve magnezyum bakımından da çok zengindir.Yetiştiği toprakta bulunan tüm demir ve magnezyum gibi minareleri emer ve depolar.Halk tarafından da çokça kullanılan bu çay aynı zamanda şişkinlikleri olanlar ve gazı bulunanlar için şifa kaynağıdır. Ancak demirin ve magnezyumun az olduğu toprak üzerinde yetişen bir hibiskusun bu faydaları sağlayamaz.Doğru çay olup olmadığını yine demlediğinizdeki tadından anlayabilirsiniz.Hibiskus Çayının Bilinen Diğer Faydaları Nelerdir?
Antioksidandır. Kilo vermeye yardımcıdır. Kolesterolü düşürür. Sindirim sistemini çalıştırır. Şişliği alır.Tansiyonu düşürür .Kalp ve karaciğer hastalıklarına karşı kullanılır.Tip 2 diyabette yüksek kan basıncını düşürmek için kullanılır.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Mide kanserine karşı koruma sağlar.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar