Her sabah limonlu su içiyorlar, neden mi? - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

19 Haziran 2019 Çarşamba

Her sabah limonlu su içiyorlar, neden mi?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Her sabah limonlu su içiyorlar, neden mi?
Sabahları çoğu insan için sıcak bir kahve içerek güne berrak bir zihinle başlamak vazgeçilmezdir. Ama limonlu su sana bundan fazlasını sunabilir. Hem kısa vadede hem de uzun vadede sabahları sıcak suya limon karıştırarak içmek, insana çok sağlıklı bir alışkanlık kazandırıyor. Peki birçok beslenme uzmanı neden bu alışkanlığı öneriyor? 1- Her gün detoks yapmanı sağlar Limon
Sabahları çoğu insan için sıcak bir kahve içerek güne berrak bir zihinle başlamak vazgeçilmezdir.
Ama limonlu su sana bundan fazlasını sunabilir. Hem kısa vadede hem de uzun vadede sabahları
sıcak suya limon karıştırarak içmek, insana çok sağlıklı bir alışkanlık kazandırıyor. Peki birçok beslenme uzmanı neden bu alışkanlığı öneriyor?
1- Her gün detoks yapmanı sağlar
Limon her ne kadar asidik gözükse de, alkali beslenme açısından mükemmel bir kaynaktır. Vücudun pH dengesini düzeltir. Dr Frank Lipman’a göre, sıcak su ve limon suyu kombinasyonu sabahları karaciğerini uyandırarak toksinlerden arınmanı sağlar.2- Sindirim sistemini uyandırırGastrointestinal sistemini uyararak besinleri daha iyi sindirebilmeni sağlar ve gün boyunca sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar.3- Kilo vermeni kolaylaştırır
Pektin olarak adlandırılan çözünebilir lifler barındırdığı için, sabahları tüketeceğin limonlu sıcak su, kilo verme konusunda yaşanan zorluklara karşı sana bir hayli yardımcı olacaktır.
Yatağa dolu mideyle girdiğin zamanlar şişkinlik hissi yaşayabilir ve sabah çok da hoş olmayan bir halde uyanabilirsin. Sabah uyandığında mideni iyi hissetmiyorsan, sıcak su sistemini temizlerken limon suyu ise mideni rahatlatacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar