Kararan Fayans Aralarını Temizleme 5 Farklı Yöntem - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

27 Haziran 2019 Perşembe

Kararan Fayans Aralarını Temizleme 5 Farklı Yöntem

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Kararan Fayans Aralarını Temizleme 5 Farklı Yöntem
Basit yöntemler kullanarak kararan fayans aralarını temizlemek isteyenlere en çok kullanılan 5 farklı temizlik yöntemi. Günümüzde bir çok evin mutfağında, banyosunda veya lavabosunda fayanslar bulunuyor. Fayansların araları zamanla kirlenerek kararıyor. Hal böyle olunca da hanımlar kararan fayans aralarını beyazlatmak istiyorlar. Temizlenmediği zaman hem görsel olarak hemde sağlık açısından risk teşkil fayans aralarını temizlemek için kolay yöntemler bulunuyor. Fayans temizliği için evinizde bulunan malzemeleri de kullanabilirsiniz. Peki fayans araları nasıl temizlenir?
1) Fayans Derz Temizleyici İle TemizlemeMarketlerde ve internet satış sitelerinde satılan fayans ders temizleyici deterjanı kullanarak kararan fayanslarınızı temizleyebilirsiniz. Fayans aralarında biriken kiri ve kararmayı gidermek için kullanılan fayans temizleyiciler işinize yarayacaktır. Fayans temizleyicileri duş kabini, banyonuzu küvet veya lavabonuzun fayans aralarına uygulayıp sonrasında suyla durularsanız temizleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.
2) Sirke ve Tuz ile Fayans Aralarını TemizlemeÖzellikle de elma sirkesinin içerisine tuz atıp karıştırarak fayans aralarına dökün. Sonrasında ise kararan fayans aralarını temizlemek için diş fırçası kullanın. Diş fırçası ile temizledikten sonra suyla durulayıp tamamen kirden arındırabilirsiniz.
3) Çamaşır Suyu Kullanarak Fayansları Temizleme

Fayans temizliği için bir diğer kullanacağınız yöntem ise çamaşır suyu uygulamasıdır. Çamaşır suyunu aralara dökerek sonrasında ise diş fırçası veya halı fırçası benzeri fırça yardımıyla biriken kiri temizleyebilirsiniz. Not: Çamaşır suyunu sulandırmadan kullanmamanızı öneriyoruz.
4) Kabartma Tozu Limon ve Sirke İle Fayans Aralarını Beyazlatma6 su bardağı su, yarım fincan kabartma tozu 3 tane limon ve bir sirkenin çeyreğini karıştırarak elde etmiş olduğunuz fayans temizleme karışımını fayans aralarına dökün. Döktükten sonra fayans aralarını fırça ile temizleyin. Sonrasında ise 45 dakika bekleyerek su ile tamamen temizleyebilirsiniz.
5) Banyo ve Mutfak Temizleyici ile Beyazlatma

Bir diğer yöntemimiz için kireç sökücü markalarına ait olan banyo ve mutfak temizleyiciyi kullanarak fayans aralarını temizleyebilirsiniz. Sprey halinde olan banyo ve mutfak temizleyici kararan kısımlara püskürttükten sonra fırça yardımıyla temizlemeye başlayabilirsiniz. Yukarıda paylaştığımız yöntemleri kullanarak rahatlıkla fayanslarınızı temizleyip hem kirden hemde fayansların kötü görüntüsünden kurtulmuş olursunuz.
Kaynak : https://hisleraynasi.net
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar