Saç Dökülmesini Önleyen ve Saç Uzatan Ev Yapımı Sarımsak Kürü - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

20 Haziran 2019 Perşembe

Saç Dökülmesini Önleyen ve Saç Uzatan Ev Yapımı Sarımsak Kürü

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Saç Dökülmesini Önleyen ve Saç Uzatan Ev Yapımı Sarımsak Kürü
Piyasada satılan ve son zamanlarda oldukça moda olan sarımsak kürlerini sarımsak şampuanlarını duymuşsunuzdur. Biz kür dedik çünkü şampuandan çok çok etkili. Peki evde nasıl yapacağız?
Önceliğimiz mor sarımsak olmalı
Mor sarımsaklar anti-inflamatuar ve antioksidan bakımından oldukça verimli bir yiyecektir. Mor sarımsak bulamazsanız normal sarımsak da kullanabilirsiniz ancak kaliteli ve köy sarımsağı almanız son derece önemlidir. Marketlerde satılan sarımsakların çoğu şu an yurt dışından ithal edilmektedir. Bunların kullanımı önerilmiyor.

Doğal ve organik şampuan kulanın
Bu kürü (şampuanı) yaparken ham maddemiz sarımsak ama onun kadar da önemli olan malzememiz kullandığımız şampuandır. İçinde sülfat ve alkol içermeyen organik bir şampuan satın alın.
Nasıl hazırlanır?
Küçük ise 10 büyük ise 6-7 diş sarımsağı soyup iyice yıkayın.· Sarımsakları bir havanda dövün.
· Sarımsaklara kıvam vermek için 1-2 çay kaşığı su ekleyin.
· Bu aşamada sarımsağın kokusunu bastırmak için az miktarda zeytinyağı, nane yağı, jojoba yağı ve çay ağacı yağı ekleyin.
· Bir kutu organik şampuanı alıp karışıma yavaş yavaş ekleyin. Bu aşamada başka bir yağ ya da su eklemeyin.Hava almayan bir şişede muhafaza edebilirsiniz.
Nasıl kullanılır?
Şampuanı günlük banyo rutininizde kullabilirsiniz. Saç derinize masaj yaparak uygulayın ve ardından 3-4 dakika bekletin. Daha sonrasında ise ılık su ile durulayın, bu noktada saçınızı asla çok sıcak su ile yıkamayın.
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar