Depresyon Giderici Sarı Kantaron Çayı Faydaları - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

10 Temmuz 2019 Çarşamba

Depresyon Giderici Sarı Kantaron Çayı Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Depresyon Giderici Sarı Kantaron Çayı Faydaları
Sağlığa olan faydaları tıp biliminin babası olan Hipokrat tarafından bile dile getirilen sarı kantaron 14. Asırdan beri depresyon ve Panik atak tedavisinde kullanıldığı gibi, daha birçok rahatsızlığınızın da tedavisinde kullanabilirsiniz. Sarı Kantaron Bitkisi Nedir? Anavatanı Kuzey Afrika, Avrupa , Batı Asya olan bu bitki faydalarının gün yüzüne çıkması ile hemen hemen dünyanın her yerinde yetiştirilmeye başlanmıştır. Uzun ömürlüdür ve parlak, yıldız şeklinde çiçekleri vardır. Yetiştirilmesi için özel çaba gerekmez. Yol kenarlarında bile kendiliğinden yetişebilmektedir.
Sağlığa olan faydaları tıp biliminin babası olan Hipokrat tarafından bile dile getirilen sarı kantaron 14. Asırdan beri depresyon ve Panik atak tedavisinde kullanıldığı gibi, daha birçok rahatsızlığınızın da tedavisinde kullanabilirsiniz. Sarı Kantaron Bitkisi Nedir? Anavatanı Kuzey Afrika, Avrupa , Batı

 Asya olan bu bitki faydalarının gün yüzüne çıkması ile hemen hemen dünyanın her yerinde yetiştirilmeye başlanmıştır. Uzun ömürlüdür ve parlak, yıldız şeklinde çiçekleri vardır. Yetiştirilmesi için özel çaba gerekmez. Yol kenarlarında bile kendiliğinden yetişebilmektedir.
Sarı Kantaronun Çayının Faydaları Çocuklarımızın yaşadığı alt ıslatma sorunundan bu çay ile kurtulabilirsiniz. Uyku sorununuz var ise çayından 1 fincan içmeniz rahat bir uyku çekmenize yardımcı olur. Bitkinlik, yorgunluk halinin giderilmesini sağlar. Menepoz sonucu oluşan ruh halinizin düzelmesine katkısı vardır. Kendinizi zinde hissetmenizi sağlar.Stresi azaltır. Kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Sarılık, hepatit rahatsızlığı olanlara iyi gelir. Korku, kaygı, endişe , karamsarlık gibi durumlara karşı fayda sağladığı araştırmalar sonucu dile getiriliyor. Baş ağrısı ve migren ağrılarına iyi gelir. Bel, sırt, romatizmal ağrılarınıza iyi gelir. Anemi (kansızlık) tedavisinde yardımcı olarak kullanılır. Yaralarınızın ağrılarını dindirmede kullanabilirsiniz. Hemeroit (basur) rahatsızlığı ile egzema gibi cilt problemlerine karşı faydalıdır. Göğüs ağrılarına iyi gelir. Uçuk rahatsızlığınızda çayını bir pamuk yardımı ile sürerek uçuğunuzdan kurtulabilirsiniz.Sarı Kantaron Çayı Nasıl Yapılır? 1 su barağı kaynatılmış su içerisine 3 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron yaprağını ekleyin. 10 dakika demlenmeye bırakın. Tatlandırmak için limon veya bal ekleyin. Sıcak veya soğuk olarak tüketebilirsiniz. Günde 1 veya 3 fincan tüketin. 4. veya 6. hafta sonunda 2 hafta ara verin. Sarı Kantaron Çayının Zararları Hamile kalmaya çalışanlar ile hamile ve emzirme sürecinde olanların kullanmamalarını öneriyoruz. Yine hiperaktiflik sorunu olanlar ile dikkat eksikliği bulunanların kullanmamalarını tavsiye ederiz. Alzheimer hastalarında demansa etkisi olabileceği düşünülerek kullanılmaması gerekir. Yine eğer ameliyat olma durumunuz var ise iki hafta öncesinden sarı kantaron tüketimine ara vermeniz gerekmektedir. Eğer antidepresan, astım, tansiyon ilaçları gibi ilaçlar kullanıyorsanız sarı kantaron çayını kullanmayınız.
Kaynak : http://www.hashaberler.xyz/depresyon-giderici-sari-kantaron-cayi-faydalari-p3-g13256.html
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar