Günde İki Yumurta Yemenin Vücudumuza Sağladığı Faydaları - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

10 Temmuz 2019 Çarşamba

Günde İki Yumurta Yemenin Vücudumuza Sağladığı Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Günde İki Yumurta Yemenin Vücudumuza Sağladığı Faydaları
Yumurta hakkındaki düşünceleriniz ne olursa olsun, şu an muhtemelen buz dolabınızda birkaç tane vardır. Kimileri için yumurta yemek güne güzel bir başlangıç iken, kimileri hiç tüketmez. Ancak iki grubun da yumurtanın ne kadar yararlı olduğundan haberleri olmayabiliyor. Bu makaleyi okuduktan sonra daha fazla yumurta yiyeceğinize eminiz.Yumurta hakkındaki düşünceleriniz ne olursa olsun, şu an muhtemelen buz dolabınızda birkaç tane vardır. Kimileri için yumurta yemek güne güzel bir başlangıç iken, kimileri hiç tüketmez. Ancak iki grubun da yumurtanın ne kadar yararlı olduğundan haberleri olmayabiliyor. Bu makaleyi okuduktan sonra daha fazla yumurta yiyeceğinize eminiz.
Günde 2 Yumurta Yemenin Faydaları 1. Yumurta yiyerek kilo verin Yapılan çalışmalarda, protein ağırlıklı yapılan kahvaltıların aslında kilo vermenize yardımcı olduğu gösterilmiştir. Araştırmaya göre, düşük kalorili bir beslenme düzeni, kahvaltıda alınan düzenli bir yumurta miktarıyla birleştiğinde, iki katı fazla hızda kilo vermenizi sağlar. 2. Yumurta bağışıklık sisteminizi güçlendirir

Çoğumuzun kış aylarında ortaya çıkan hapşırık ve öksürükten şikayetçi olduğumuzu düşünürsek, yumurtanın bağışıklık sisteminizi güçlendirdiğini söylemenin tam sırası. Günde iki yumurtanın vücudu enfeksiyondan, virüslerden ve genel hastalıklardan koruduğu yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bir yumurtanın içinde günlük alınması tavsiye edilen selenyum miktarının %22’si bulunur. Selenyum, bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle bilinen bir elementtir.
3. Hafızayı güçlendirir Daha önce aminoasit kolin diye bir şey duydunuz mu? Bu, beyindeki sinir uçlarını uyararak anahtarınızı ya da cüzdanınızı koyduğumuz yer gibi günlük şeyleri hatırlamamızı sağlayan bir vitamindir. Yapılan araştırmaya göre ekstradan kolin alımı hafızayı ve hızlı düşünebilme yeteneğini geliştirir.4. Gözleriniz için bir mucizedir Lütein gözlerinizin temiz kalmasını ve görüşünüzün keskinleşmesini sağlayan bir maddedir. Yeni yapılan bir araştırmada yumurtanın içinde çok fazla lütein bulunduğu ortaya çıkmıştır. Bu da yumurtanın gözleriniz için oldukça yararlı olduğu anlamına gelir. Lütein gözleriniz tarafından da doğal olarak üretilir ve retinayı dış etkenlerden korur.
5. Depresyonla başa çıkar Kış aylarında güneş genelde saklanmayı tercih ettiği için D vitamini almak zor olabilir. Yumurta bu konuda size yardımcı olur. D vitamini dişlerimizin pH dengesini ve kemiklerimizin gücünü korur. Aynı zamanda depresyonla başa çıkmakta da büyük bir yardımcımızdır. 6. İskelet sistemini güçlendirir Yumurta yediğimizde kalsiyum alırız, bu da iskelet sistemimizi güçlendirmek ve kemik erimesini önlemek için almamız gereken önemli bir maddedir.
7. Kanı güçlendirir Yumurtanın içinde çok fazla folik asit vardır. Bu da yeni kırmızı kan hücreleri oluşumu için gerekli olan bir B vitamini türüdür. Folik asit eksikliği yaşayan insanlarda anemi hastalığı riski yüksektir. Aynı zamanda hamilelikte fetüsün rahim içinde düzgün bir şekilde gelişmesi için de önemlidir. 8. Yaşlanma karşıtıdır Daha önce de belirttiğimiz gibi, yumurtanın içinde hücre yenileme özelliği olan aminoasit bulunur. Bu da görünüşünüz için önemli olan yaşlanma karşıtı önlemlere yardımcı olabilir. Yaşlandıkça D vitamini ihtiyacımız iki katına çıkar. 60 yaşın üstündeki insanlar için önerilen D vitamini miktarı 10 mikrogramdır. Bir yumurtanın içinde de yaklaşık 0.7 mikrogram bulunur.
9. Kalp hastalıkları riskini azaltır Kanadalı araştırmacılar yumurta yoğunluklu yiyeceklerin kalp hastalıklarının ve belirli kanser türlerinin riskini azalttığını gösteren bir çalışma yürütmüşlerdir. Bunun sırrı nedir peki? Yumurtada iki önemli antioksidan bulunur: triptofan ve tirozin. Kolesterol seviyeleri yüksek olan insanların kalp hastalıklarına yakalanma riskleri daha yüksektir. Araştırmaya göre yumurta kötü kolesterolü düşürüp iyi kolesterolü yükselterek kalp hastalıkları riskini azaltır. (3) 10. Kas oluşumunu artırır Kas yapmaya çalışan insanların çoğunun bir sürü yumurta tükettiğini görürüz; bunun bir sebebi vardır. Yumurtanın içi protein doludur ve haliyle kas kütlelerini artırmaya çalışanlar için elzem bir yiyecektir.
11. Cildi, saçı ve tırnakları korur Birçok şeyi barındırmasının yanı sıra, yumurtanın içinde aynı zamanda çok fazla B vitaminleri ve Omega 3 bulunur. Bunlar da cildinizi, saçınızı ve tırnaklarınızı sağlıklı tutmanıza yardımcı olur. Siz yumurta hakkında ne düşünüyorsunuz? Günde iki tane yiyenlerden misiniz? Yoksa ağzına bile sürmeyenlerden mi? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.
Kaynak : http://www.hashaberler.xyz/gunde-iki-yumurta-yemenin-vucudumuza-sagladigi-faydalar-p7-g13193.html
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar