Vücudunuz Su Toplamasından Kurtaracak Yiyecek Ve İçecekler - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

1 Temmuz 2019 Pazartesi

Vücudunuz Su Toplamasından Kurtaracak Yiyecek Ve İçecekler

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Vücudunuz Su Toplamasından Kurtaracak Yiyecek Ve İçecekler
Ayrıca ödem olarak da bilinen su tutma, vücut içinde fazla sıvı biriktiğinde ortaya çıkar. Ellerde, ayaklarda, ayak bileklerinde ve bacaklarda şişmeye neden olabilir. Kadınlar ayrıca hamilelik döneminde veya aylık periyotlarından önce su tutma yaşayabilirler . Bunun olmasının birkaç nedeni vardır, ancak çoğu ciddi değildir.
Şişliğin hafif olduğu ve altta yatan ciddi sağlık koşulları olmadığından emin olduğunuz Bright Side , aşağıdaki 10 maddeyi diyetinize dahil etmenizi önerir ki bu da doğal bir diüretik görevi görür ve su tutulmasından kurtulmanıza yardımcı olur.Salatalık
Salatalık, su içeriğinde yüksektir ve ürik asidi böbreklerden temizlemede yardımcı olan besinler içerir. Aynı zamanda su tutulmasından kurtulmaya yardımcı olan kafeik asit içerirler . Salatalık da kaloriler düşük olduğundan, onlar kilo vermeye çalışanlar için iyi bir atıştırma seçeneği.
Kızılcık
Kızılcıklar antioksidanlar ve C vitamini açısından zengindir ve vücuttaki tüm fazla suyu temizlemeye yardımcı olurlar. Ayrıca vücudun hücrelerini, metabolizma sürecinde vücudunuz tarafından üretilen toksinler ve serbest radikallerin neden olduğu hasardan korurlar.
Karpuz
Karpuzlar% 92 sudan oluşur ve diüretik özelliklere sahip çeşitli mineral ve vitaminlerle birlikte gelir.

Kereviz
Kereviz, idrar formunda istenmeyen tüm suları dışarı atmak suretiyle vücudun temizlenmesine yardımcı olan kumarin denilen bir bileşik içerir . Ayrıca sindirim ile yardımcı olur ve yüksek tansiyonu önler.
Zencefil
Zencefil en etkili diüretik gıdalardan biri olarak kabul edilir. Bu yardımcı olur sindirim ve vücudun tüm zararlı toksinleri net yardımcı oluyor.
Havuçlar
Havuçlar vücutta detoksifikasyonu kolaylaştıran antioksidanlar ve vitaminler açısından zengindir. Onun sayesinde potasyum içeriği, havuç da kolesterol ve kan şekeri seviyelerini korumaya yardımcı olur.
Tarçın
Tarçın, iştahı kontrol etmede yardımcı olan krom içerir. Tarçın ayrıca bağışıklıklarımızı arttırmaya yardımcı olur ve büyük bir detoks maddesidir.
Kuşkonmaz
Kuşkonmazdaki yüksek potasyum içeriği, gereksiz su tutulmasını önlemeye yardımcı olur.
Yeşil çay
Yeşil çay doğal bir diüretiktir . Araştırmalar düzenli olarak yeşil çay içmenin vücut yağını% 19 oranında azaltabildiğini göstermiştir.
Karahindiba
Karahindiba geleneksel olarak doğal bir diüretik olarak kullanılmıştır . Avrupa’da, karahindiba özütü birçok tıbbi durumu tedavi etmek için kullanılır ve su tutulmasını azaltmak için Alman Komisyonu E tarafından onaylanır. Kaynak: http://bunlaribiliyormuydunuz.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar