Kolon Temizliği Yapmanın 12 Doğal Yolu - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

17 Ağustos 2019 Cumartesi

Kolon Temizliği Yapmanın 12 Doğal Yolu

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Kolon Temizliği Yapmanın 12 Doğal Yolu
Sürekli halsiz mi hissediyorsunuz? Şişkinlik ya da kabızlık mı yaşıyorsunuz? O halde kolon temizliği yapmanın zamanı gelmişti demektir! Kolon temizliği, vücudunuzun işini düzgün bir şekilde yapabilmesi için atıklardan ve kötü bakterilerden kurtulmasına yardımcı olacaktır. Kolon temizliği yapmanın 12 doğal yolunu öğrenin ve bunları yaşam tarzınıza dahil edin.
Kolon Temizliği Yapmanın Doğal Yolları
1. İşlenmiş Gıda Tüketimini Azaltın
İşlenmiş gıdalar, yüksek oranda sodyum ve doğal olmayan diğer kimyasal katkı maddeleri içerir. Vücudun bu maddeleri ortadan kaldırması için daha fazla çalışması gerekir. Bu nedenle tükettiğiniz yemeklerin işlenmemiş veya minimum düzeyde işlenmiş olmasına dikkat edin.
2. Restoran Ziyaretlerini Azaltın
İşlenmiş gıdalar gibi, restoran yemeklerinde de genellikle vücudun sindirmesi zor olan maddeler bulunur. Kolonu ve sindirim sisteminin geri kalanını daha çok çalışmaya zorlayan kimyasal katkılar içerebilirler.
3. Daha Çok Su İçin
Su tüketimi, doğal kolon temizliği için yiyecek ve atıkların vücut boyunca taşınmasına yardımcı olur.

4. Probiyotik Açısından Zengin Gıdaları Daha Çok Tüketin
Maksimum verimlilik için kolonunuzu güçlendirmek için iyi bakteri seviyelerini yükseltin. İyi bağırsak bakterileri için doğal kaynaklar arasında yoğurt, lahana turşusu, bazı peynirler ve kefir gibi gıdalar bulunur.
Bunu da okuyun: Kefirin Sağlığa Az Bilinen 12 Mucizevi Faydası
5. Lif Açısından Zengin Gıdaları Daha Çok Tüketin
Su gibi, lif de atıkları ve yiyecekleri sistemden içerisinde hareket ettirmeye yardımcı olur. Rafine tahılları kepekli tahıllarla değiştirin ve menünüze nohut, fasulye, bezelye, brokoli ve karnabahar gibi gıdaları eklemeye çalışın.
6. Daha Çok Meyve ve Sebze Tüketin
Bütün meyve ve sebzelerde bulunan enzimler, yiyeceklerin parçalanmasına ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur, böylece kolonunuz daha verimli çalışır.
7. Diyetinize Temizleyici Bitkiler Ekleyin
Bazı özel bitkiler doğal detoks ve kolon temizliği yapmanın lezzetli bir yolu olabilir. Örneğin kişniş, cıva gibi ağır metallerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Papatya, sindirim sistemini doğal olarak sakinleştirmek ve gaz gibi rahatsızlık verici belirtileri gidermek için uzun zamandan beri kullanılmaktadır.
8. Aloe Vera Takviyelerini Göz Önünde Bulundurun
Aloe vera, atıklardan ve toksinlerden kurtulmak için bağırsak hareketlerini artırabilen müshil benzeri maddeler içerir. Tablet, jel veya kapsül şeklinde kullanılabilir. Bazı insanlarda ishale yol açabileceğinden, bu doğal ilacı kullanmadan önce doktorunuzla konuşun.
9. Kuru Erik Tüketin
Kuru erik lif bakımından zengindir ve sorbitol adı verilen doğal bir müshildir. Bu nedenle kuru erik tüketmek bağırsakları uyarmak için mükemmel bir yoldur.
10. Düzenli Egzersiz Yapın
Egzersiz yapmak, toksinleri atmanın anahtarı olan lenfatik sistem dahil olmak üzere vücuttaki hareketi uyarır.

11. Çevresel Toksinlere Maruz Kalmayı Azaltın
Toksinler temizlik ürünlerinden güzellik kremlerine kadar her şeyde bulunabilir! Bu kimyasallar sindirim sistemindeki iyi bakteri seviyesini azaltabilir. Kolonunuza (ve vücudunuzun geri kalanına) doğal bileşenlere dayanan ürünleri tercih ederek büyük bir iyilik yapın.
12. Stres ve Diğer Olumsuz Negatif Duygulardan Kurtulun
Stres, vücudun sizi fizyolojik olarak uyarı durumunda olmaya iten bir hormon olan kortizol salgılamasını tetikler. Stres yaşamın normal bir parçası olsa da, kalıcı stres vücudu sabit bir kortizol akımına maruz bırakarak hormonlara zarar verir, böylece tuzlu ya da tatlı yiyeceklere ulaşma olasılığınız artar. Meditasyon, yoga, egzersiz veya günlük tutma gibi sağlıklı rahatlama teknikleri bularak stresi ve diğer olumsuz duyguları azaltın.
Kaynak : https://www.sosyolife.net/
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar