Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifleri - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

12 Ağustos 2019 Pazartesi

Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifleri

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifleri
Günümüzde zamanı iyi değerlendirmeye çalışmak oldukça zorlaştı. Zayıflama ve düzene girmek için yapılan egzersize yoğun tempodan dolayı insanlar vakit bulamıyor. Metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olmak için ise birçok içecek tarifi mevcut. Metabolizmayı hızlandıran çaylar sayesinde daha fazla kalori yakımı sağlanıyor ve egzersizlere destek olunuyor. En çok duyulan çaylardan bazıları; yeşil, tarçın, zencefil ve mate çayı.
Yeşil Çay yağ yakımı sağladığı en çok bilinen çaylardan biridir. İçeriğindeki antioksidanlar ve kafein metabolizmayı hızlandırır. İştahı azaltan özelliği ile de bilinir. Yeşil çayları yaparken taze bitki ve otlar seçilmelidir. Bir çay kaşığı yeşil çay yaprağını ve köklerini bir bardak sıcak suya koyup 5 ila 10 dakika arası demleyerek hazırlayabilirsiniz.
Beyaz çay da yeşil çay gibi metabolizmayı hızlandırmaya yarayan aynı antioksidanı içerir. Aynı şekilde yeşil çay gibi demleyip bal ile tatlandırarak içilebilir.

Zencefil çayı kan dolaşımını arttırıp vücut ısısını arttırıyor ve bağırsakların çalışmasını da düzenleyerek metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı oluyor. Kabuklarını soyduğunuz zencefilleri lifleri hizasında ince dilimler halinde kesin. Bir bardak için dört ya da beş dilim zencefil koyun ve kaynadıktan sonra 10-15 dakika dinlenmeye bırakın.
Tarçın çayı da zencefil çayı gibi vücut ısısını yükseltip yağ yakarak metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur. Tarçın ve zencefili karıştırarak yumuşak içimli bir hale getirebilirsiniz.
Çubuk tarçını kaynattığınız suyun içine koyarak 10 dakika kadar demleyip içebilir, üzerine süt ve bal ilave edebilirsiniz. Mate çayı hazırlarken aromalı bir tat için greyfurt dilimlerini kuru mate yapraklarıyla beş dakika demleyip içebilirsiniz.
Ek olarak, lavanta ve adaçayını karıştırarak hem rahatlatan hem de metabolizmanızı hızlandıran çaylar hazırlayabilirsiniz.
Kaynak : www.ajansgunleri.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar