SOĞUK PARMAKLARIN BELİRTİ OLDUĞU 5 HASTALIK.. SİZİNDE PARMAKLARINIZ ÜŞÜYORSA.... - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

12 Ağustos 2019 Pazartesi

SOĞUK PARMAKLARIN BELİRTİ OLDUĞU 5 HASTALIK.. SİZİNDE PARMAKLARINIZ ÜŞÜYORSA....

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
SOĞUK PARMAKLARIN BELİRTİ OLDUĞU 5 HASTALIK.. SİZİNDE PARMAKLARINIZ ÜŞÜYORSA....
2Raynaund hastalığı Soğuk Parmakların Belirti Olduğu 5 Hastalık Bu hastalık genel olarak ellerde,parmaklarda kulak ve burunda oluşan kan dolaşımının bozulmasıyla ortaya çıkar.Kan dolaşımının azalmasıyla parmak uçları, ilk olarak beyaz renge döner. Beyaz olan bölge ilerleyen zamanlarda kızarıp yanmaya başlar.
Otoimmün bozukluklar Soğuk Parmakların Belirti Olduğu 5 Hastalık Otoimmün bozukluk, bağışıklık sisteminin ters olarak hareket ederek sağlıklı hücrelere saldırması durumuna denir. Bağışıklık sistemi vücudun normal bileşenlerini kendinden saymayarak, dokulara veya organlara saldıran bakteriler oluşturur. Bunun sonucunda ise iltihaplanma ve otoimmün bozukluklar ortaya çıkar.

Tiroit hastalığı Soğuk Parmakların Belirti Olduğu 5 Hastalık Tiroit bezinin yeterli hormon üretmemesi sonucu ortaya çıkan hastalıktır. İyot eksikliği bu hastalığın en önemli sebeplerinden biridir. Tiroid bezi az çalıştığında, hipofizden TSH'nın kana verilmesi artar. Vücut dokuları için gerekli miktarda tiroid hormonu salgılanamaz. Bunun sonucunda ‘'hipotiroit'' meydana gelir. Dokulara yeterli miktarda kan ulaşmamasının bi diğer nedeni de budur.
Anemi hastalığı Soğuk Parmakların Belirti Olduğu 5 Hastalık Kanda kırmızı kan hücreleri bulunur. Bu kan hücrelerinin içerisinde vücuda oksijen taşınmasını sağlayan hemoglobin vardır. Hemoglobin değerleri düştüğünde kansızlık problemi ortaya çıkar. Soğuk el ve parmakların yanı sıra, baş dönmesi, nefes darlığı, göz kararması gibi birçok belirti verebilir.
Kaynak : www.ajansgunleri.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar