Defne Yaprağı ve Beyaz Dut ile Egzama Kürü - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

30 Eylül 2019 Pazartesi

Defne Yaprağı ve Beyaz Dut ile Egzama Kürü

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Defne Yaprağı ve Beyaz Dut ile Egzama Kürü
İbrahim Saraçoğlu hocamızdan el ve ayaklarda oluşan egzama hastalığının tedavisi için iyileştirici 2 süper doğal kür; 1.si Dut Kurusu ile Egzama Kürü, 2.si ise Defne Yaprağı Kürü ile egzama tedavisi… Egzamaya karşı her iki kürü de uygulayabilirsiniz.
Egzama Nedir? Egzama bir çok çeşidi olan bir rahatsızlıktır. Ellerde, dirseklerde, diz kapaklarında çatlamalar veya kaşınmalar olarak görülür. Egzama hastalığının tıpta kesin olarak tedavisi yoktur. Fakat beyaz dut kurusu egzama için mucizevi bir şifa kaynağıdır.
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Egzama Tedavisinde hangi kürleri öneriyor: Prof. Saraçoğlu egzamaya karşı öncelikle beyaz dut kurusu kürünü, yetersiz kalması durumunda ise defne yaprağı kürünü önerir. Beyaz dut kurusu kürü veya defne yaprağı tedavisi ile egzama hastalığından kurtulabilirsiniz. İşte düzenli kullanımında egzamaları yok eden beyaz dut kurusu kürünün tarifi:
Egzama İçin Beyaz Dut Kurusu Kürü Nasıl Yapılır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifidir.
El ve ayaklarda oluşan egzama için tarifini vereceğimiz bu kürü 5-6 defa uyguladığınızda %90 olumlu sonuç alacaksınız. Sizde egzama şikayeti yaşıyorsanız bu kürü mutlaka uygulayın.
Dut Kurusu Kürü Malzemeler:
* 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu
* Yarım litre klorsuz su

İlk olarak yarım litre suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra içerisine 1 avuç dolusu beyaz dut kurusunu atın. Dut kurularını attıktan sonra 6 dakika daha kısık ateşte ağzı kapalı bir şekilde kaynatmaya devam edin. 6 dakika sonra ocağın altını kapatın. Hazırlamış olduğunuz karışım ellerinizi yakmayacak sıcaklığa gelince ellerinizi, diz kapaklarınızı,ayaklarınızı veya dirseklerinizi bu suyun içinde 10 dakika bekletin. Dayanabildiğiniz kadar sıcaklıkta olması saha iyi olur. 10 dakika bu suda

beklettikten sonra egzamalı bölgenizi sudan çıkarın ve 1 saat sonra durulayın.
3-4 kullanımdan sonra egzamaların iyileşme gösterdiğini görecekseniz. İyileşme gösterse bile son 1-2 kere daha 3 gün arayla kürü devam ettirin. Eğer 5-6 kullanımda egzamanızda hiç bir değişiklik yok ise vücudunuzda ki kaşıntı ve kızarıklıkların sebebi başka bir hastalığın belirtisidir.
Dut kurusu kürünü uyguladıktan sonra kızarıklık ve kaşıntılardan kurtuluyor fakat bir süre sonra kendini tekrarlıyor ise egzamanın başka bir türü ile karşı karşı kalmışsınız demektir. Bunun içinde yine İbrahim Saraçoğlu hocamızın önerdiği defne yaprağı kürü uygulamanızı öneririz.
Egzama İçin Defne Yaprağı Kürü Nasıl Yapılır? (İbrahim Saraçoğlu)
Malzemeler:
1 avuç defne yaprağı
2-2,5 bardak klorsuz su
Defne Yaprağı Kürü Nasıl Hazırlanır?
1 avuç defne yaprağını yaklaşık 2-2,5 su bardağı suyun içinde 10 dakika kaynatın. Egzamalı bölgenizi bu suyun içinde 10-15 dakika kadar bekletin. Suyun ısısı; ellerinizi yakmayacak şekilde dayanabileceğiniz bir sıcaklıkta olması gerekmektedir. Dut kurusu ve defne yaprağı kürünü birlikte uygulamayın. Eğer dut kurusu kürü olumlu bir sonuç göstermez veya egzama kendini tekrarlarsa defne yaprağı kürünü uygulayabilirsiniz.
Kaynak : www.gonulsofrasirahmetpnari.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar