Karın Şişkinliğinden Kolayca Kurtulabilirsiniz.. Bakın Nasıl? İşte O Yöntem - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

12 Ağustos 2019 Pazartesi

Karın Şişkinliğinden Kolayca Kurtulabilirsiniz.. Bakın Nasıl? İşte O Yöntem

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Karın Şişkinliğinden Kolayca Kurtulabilirsiniz.. Bakın Nasıl? İşte O Yöntem
Karın şişkinliği, bel bölgesinde patlayacak gibi şiş bir karın ne kadar rahatsızlık verici bir durum. Üstelik, karın şişkinliği bazı insanlar için aşırı yemek sonrası ortaya çıkan bir durum değil, adeta günlük yaşamlarının normal bir parçasıdır. Patlayacak gibi şiş bir karın, üstelik gazlar ve verdiği rahatsızlıklar, gerçekten can sıkıcı.
Bel Bölgesindeki Karın Şişkinliğin Sebepleri Neler? Yeteri kadar su içmemek: Vücudumuzun susuz kalması bir çok sağlık probleminin temel nedenidir. Aşırı kahve ve alkol tüketimi de bu sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olan 2. faktördür. Günde 6-8 bardak su en son ne zaman içtiniz hatırlıyor musunuz? Vücut susuz kaldığı zaman, dokulardaki sıvıyı kullanılır. Bu durumda, dokulardaki sıvı vücuttan atılmaz, vücutta tutulur. Bu da, özellikle karın bölgesinde şişkinliğe sebep olur. Karın bölgenizdeki şişkinlikten kurtulmak istiyorsanız, daha çok su içmelisiniz.

Kabızlık: Oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Kabızlıktan kurtulmak için lifli gıdaların tüketimine ağırlık vermelisiniz. Özellikle, tam tahılı ekmek tüketmelisiniz, beyaz ekmekten uzak durmalısınız. Kronik stres: Stres altında iken sindirim sistemi fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremez. Bu durum kabızlığa ve mide ağrısına sebep olur. Zihninizi negatif düşüncelerden arındırmaya çalışın. Stres bir çok hastalığın temel sebeplerindendir. Hızlı yemek yemek: İyi çiğnenmeyen gıdaların mide tarafından sindirilmesi yavaş olur, bu da şişkinliğe sebep olur. Ağzınıza küçük lokmalar alıp, güzelce çiğnemelisiniz.
Karbonhidratlar: Karbonhidratlı gıdaların aşırı tüketimi karın bölgesinde şişkinliğe neden olur. Karbonhidrat oranı düşük gıdalar yemelisiniz. Şeker tüketimini azaltmalı, alkolü tamamen bırakmalısınız. Daha çok taze sebze ve meyve tüketmelisiniz.
Kaynak : www.ajansgunleri.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar