Bu Besinin Faydası Şaşırtıyor! Çekirdeklerini Sakın Atmayın - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

18 Ekim 2019 Cuma

Bu Besinin Faydası Şaşırtıyor! Çekirdeklerini Sakın Atmayın

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Bu Besinin Faydası Şaşırtıyor! Çekirdeklerini Sakın Atmayın
Güney Meksika ve Orta Amerika’nın yerlisi olan papaya, sağlık yararları bol olan tatlı ve sulu bir tropikal meyvedir. Papaya meyvesinin de çekirdeklerinin de sağlığımıza çeşitli faydaları bulunmaktadır. Bitki Araştırmacısı Dr. Muammer Yıldız bu faydaları tek tek açıkladı.
İLTİHABI AZALTIR
Papaya, vücutta iltihaplanma seviyesini düşürme yeteneğine sahiptir. Araştırmalar düzenli olarak papaya yemenin iltihaplı durumlarla savaşmaya yardımcı olabileceğini gösterir.
KANI GÜÇLENDİRİR
Araştırmalara göre papaya yaprağının kan trombositlerini arttırma özelli vardır. Kan rahatszlığı çeken insanlar için doğal bir tedavi olabilecek nitelikte.KANSERİ ÖNLEMEYE YARDIMCI OLUR
İçerdiği papain sayesinde papaya, kanseri önlemeye yardımcı olabilir. Papain, kan hücrelerinde koruyucu kaplama görevindedir. Papayalardaki C vitamini de kanser riskini azaltabilir.
ASTIMI ÖNLER
Papaya sağlık yararları astım riskini azaltma yeteneğini de içerir.
ERKEN YAŞLANMAYI ÖNLERPapaya, yüksek düzeyde A vitamini, C vitamini içerir. Bu besinler sayesinde yaşlanmayı yavaşlatabilir. Cildi kırışıklıklardan koruyabilir.
Papaya meyvesi kadar çekirdeklerinin de sağlığımıza faydası vardır. Papaya çekirdekleri böbrekleri korumaya yardımcı olur.
Papaya çekirdekleri aynı zamanda karaciğerdeki toksinleri arındırmaya yardımcı olmaktadır.
Kaynak : mevlanadansozler.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar