Solmuş Orkideyi 1 Malzemeyle Yeniden Canlandırın - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

16 Ekim 2019 Çarşamba

Solmuş Orkideyi 1 Malzemeyle Yeniden Canlandırın

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Solmuş Orkideyi 1 Malzemeyle Yeniden Canlandırın
Evinizde çiçek açmış bir orkidenin olması saf güzellikte bir şeydir. Pek çok insan, bir uzmana ihtiyaç duyduğunu düşündüğü için orkide büyütmekten çekiniyor. Ancak, orkideleri canlandırmaya ve tekrar çiçeklenmelerine yardımcı olan çok kullanışlı bir ipucu keşfettik.
Orkide tropik yağmur ormanlarında yabani olarak yetişiyor olsa da, çok fazla sulamaya gerek yoktur. Ancak sulama, yerini değiştirme veya toprağı değiştirme gibi diğer yöntemlerde bazen canlı tutmak için işe yaramıyor.

Fakat orkideler solmuş gözükse bile, onları atmamalısın. Bunun için sağlam bir yöntemimiz var.Evet, deterjanın solmuş orkidelere cevap vermesi garip gelebilir. Ancak Expressen’in yazdığı bu numara gerçekten işe yarıyor.
Yöntem 1. Lavaboya su doldurun. 2. Biraz deterjan ekleyin ve orkide bitkilerinizi lavaboya koyun. 3.Orkidenizi suda yaklaşık beş dakika bırakın, yapraklarında temizlendiğinden emin olun.
4. Orkidelerin süzülmesine izin verin ve sonra onları her zamanki yerine geri koyun. Artık daha sağlıklı ve canlı orkidelerin tadını çıkarabilirsiniz! Bu çok basit yöntem ile orkideleriniz çok dahamutlu olacak. Kendiniz denemekten çekinmeyin ve uygulamanızın nasıl geçtiğini bizimle paylaşın.
Kaynak : https://www.hashaberler.xyz
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar