Column Left

Bizi Takip Edin

2 Aralık 2019 Pazartesi

Çamaşırlarınızı Evinizin İçinde Kurutursanız Bakın Hangi Hastalıklara Sebep Oluyor

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Çamaşırlarınızı Evinizin İçinde Kurutursanız Bakın Hangi Hastalıklara Sebep Oluyor
Belki evin içindeki çamaşırların kurutulmasının buharlaşma nedeniyle sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceğini duymuşsunuzdur. Bolton’dan 43 yaşındaki Craig Mather adındaki bir adam bu uyarıları dinlemedi, bu yüzden akciğer enfeksiyonu geçirdi. Kıyafetlerinizi evin içinde kurutursanız, ortaya çıkacak küf sporları ciğerlerinizle ciddi sorunlara neden olabilir.
Craig’e pulmoner aspergilloz teşhisi kondu ve mantar enfeksiyonuyla savaşması için ilaçlar verildi. Doktorlar ayrıca kıyafetlerini odanın içinde kurutmayı bırakmasını tavsiye etti, aksi halde sağlık sorunu daha da kötüye gidebilirdi. Bu yüzden, 12 ay boyunca sağlığının inanılmaz derecede düzeldiğini fark ettiğinde yaptı.

Birçok insan benzer deneyimler yaşadı. Islak giysileri radyatörün üzerine koyarsanız, nem seviyesi, küf sporlarının gelişimi için mükemmel koşullar oluşturan buharlaşmadan% 30’a kadar artacaktır.
Bir demet ıslak çamaşır, daha sonra tüm odaya salınan 2 litreden fazla su içerir. Sağlığı iyi olan veya bu enfeksiyonlara karşı bağışıklığı olan kişiler, onlarla savaşmakta hiçbir problem yaşamazlar, ancak örneğin astım hastaları nefes almak ve öksürmekle ilgili problemlerle karşılaşabilirler.
AIDS hastaları gibi, düşük bağışıklık sistemi olan bireyler, otoimmün hastalıkları olan veya kemoterapisi olan hastalar, mantarların neden olduğu pulmoner aspergillozise eğilimlidir. Bu bazı ciddi, hatta ölümcül akciğer hasarlarına neden olabilir. Bu nedenle, uzmanlar çamaşırları dışarıda veya kurutucuda, asla içinde yaşadığımız odaların içinde kurutmamızı tavsiye ediyorlar.
Kaynak : https://www.yemekev.com
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Column Left