Column Left

Bizi Takip Edin

1 Aralık 2019 Pazar

En Hızlı Yağ Yakan Su

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
En Hızlı Yağ Yakan Su
Kilo vermek sinir bozucu bir iştir. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme programını yürütmek zor iş. Spor salonlarında saatlerce zaman harcıyorsunuz eve gelip tartılınca ise gelişme göremiyorsunuz.
Yeni bir yöntem denemeye ne dersiniz ? Mesela zencefil suyu. Zencefil adalelerde oluşan irini azaltma özelliği vardır. Yapılan araştırma sonucu her gün zencefil tüketen egzersiz yaptıktan sonra daha az ağrı yaşadıkları ortaya çıkmıştır.
Gingerol beden ağırlığının farklılığına olan etkilerini inceleyen çalışma yapılmıştır. Vücudunuza zencefil desteği yaparsanız beden ağırlığını insülini ve glukoz seviyelerini eksilterek obeziteyi engelleyebiliyorsunuz.
Zencefil sadece kilo vermenize yardımcı değil sağlıklı başka etkileride vardır. Mideniz bulanıyorsa zencefil desteği dokunur.
Zencefil suyunun vücuda olan yararını sağlıkpaylaşımları olarak sizlere sunuyoruz.
İrin Sökücü Etkisi
Zencefilin irin sökme etkisi büyüktür. Zencefil suyu eklem şişliğini ağrıyı ve irini azaltmaya yardım eder. Bir üniversite araştırmasında zencefil desteği almak egzersiz ağrılarını %25 oranda eksilttiği görülmüştür.
Regl Ağrılarını Hafifletir
Sürekli regl sızısı sürükleyen bayanlar için en büyük dayanakçılardan biri de zencefildir. Yapılan bir araştırmaya göre zencefil regl sızılarını eksiltmede Ibuprofen ve mefenamik asit kadar tesirli oluyor.

Aynı zamanda zencefilin regl sızılarının yoğunluk müddetini de eksilttiği görülmüştür.
Zencefil Suyunun Tarifi
Gerekli Malzemeler
1 çay kaşığı kadar rendelenmiş zencefil
1 tane salatalık
1 adet limon
1 lime
1-2 nane yaprağı
700 ml kadar suHazırlanışı
Salatalığı soyup dilimleyin Limon zencefil ve lime da aynı şekilde dilimleyin. 2 lt suya nane yaprakları ile beraber koyun. Gece boyunca buzdolabında bekletin. Her gün 3 bardak sabahları aç karnına özellikle yemeklerden önce içiniz.
Zararları
Bütün bitkiler ve ek yiyecekler gibi bunuda tüketmeden önce bilgi sahibi olmalısınız. Zencefilin yan etkisinin çok az olduğu görülsede mide fesadı, hazımsızlık, ağız yanması, mide yanması gibi yan etkileri görülmüştür. Günde 4 gramdan fazla zencefil tüketmeyin.
Kaynak:kadinlarduysun.com
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Column Left