Column Left

Bizi Takip Edin

1 Haziran 2020 Pazartesi

Bel ve Kalçanızdaki Yağları Günde 2 Bardak İçerek Eritiyor

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Bel ve Kalçanızdaki Yağları Günde 2 Bardak İçerek Eritiyor
Sağlığınıza son derece yararlı olan zencefil, antik çağlardan beri çeşitli amaçlarla kullanılıyor. Zencefil yaygın olarak sallama çay şeklinde satılıyor. Enerji vermesinin yanı sıra metabolizmayı da hızlandırıyor. Sizlere, zencefil suyuyla güne başlamanın ne kadar iyi bir fikir olduğunu aktaracağız. Zencefil suyunun faydalarını arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.
Zencefil takviyesi
Yüzyıllardır zencefil alternatif tıpta kullanılıyor. Yararları arasında şunlar var:
Sinir sistemini güçlendiriyor
Antioksidan özelliğiyle dikkat çeken zencefil aynı zamanda iltihap da söküyor. Sinir sistemini güçlendirmek için harika bir takviye. Hastalığı geçirmekten çok hasta olmamanıza yarıyor diyebiliriz. Mesela soğuk algınlığınız varsa zencefil fazla işe yaramayacaktır. Ancak düzenli olarak zencefil tüketirseniz soğuk algınlığına yakalanma şansınız azalır.


Mideyi rahatlatır
Zencefil, sindirim enzimlerinin verimliliğini arttırarak midenizin rahatlamasını sağlıyor. Ek olarak mide şişkinliği ve kabızı önlüyor.
Eklem ve kas ağrılarının geçirir
Georgia Üniverstesi’nde yapılan bir araştırmada her gün belli miktarda zencefil tüketmeniz halinde eklem ve kas ağrılarınız %25 oranında azalıyormuş. En iyi sonucu elde etmek için sabah aç karnına zencefil veya zencefil suyu tüketmek gerekiyor.
Adet ağrısını azaltırZencefil sadece eklem ve kas ağrılarını değil aynı zamanda adet sancısını da azaltıyor. 150 kadının katıldığı bir deneyde, herkese adet dönemi sırasında zencefil verildi. Hemen hepsi sancılarının hafiflediğini söyledi.
Yağ yakıcı olarak zencefil
Zencefilin, yağ yakımını hızlandırdığını duymuşsunuzdur. Duyduklarınız teknik olarak doğru. Zencefil özellikle bel ve kalçadaki yağların yakımında çok etkili.Ancak bir gerçeği de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Günlük aldığınız kalori, yaktığınız kaloriden az olmalı. Aksi halde zencefil tek başına kilo vermenizi sağlamaz.
Top Health’e konuşan Diyetisyen Karin Magnusson, “Genelde karbonhidrat ve yağ yakarız. Yağ yakımı oldukça zor. Kas oranınızı arttırarak yağlarınızı yakabilirsiniz. Zencefil bu anlamda size yardımcı oluyor” dedi.
Sabah aç karnına zencefil tüketimi
En önemlisi zencefilin sabah aç karnına tüketilmesi. Columbia Üniversitesi’ndeki araştırmalarda, her sabah kahvaltı masasına zencefil ekleyenlerin eklemeyenlere oranla ekstradan 43 kalori yaktığı görüldü.
Üstelik artık zencefilli sallama çaylar satılıyor. Yine zencefil alarak kendi çayınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Suyu kaynattıktan sonra içine zencefil atın ve ağzı kapalı şekilde 5 dakika bekletin. 5 dakika sonunda bir de limon suyu ekleyin. Ardından çayınızı keyifle içebilirsiniz.
Zencefil suyuKendi zencefil suyunuzu kendiniz hazırlayabilirsiniz.
Malzemeler:
Doğranmış zencefil
5 litre su
Limon suyu
Hazırlanışı:
Suyun içine zencefil parçalarını kaynatın. Ardından 15 dakikalığına soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra da limon suyu ekleyin. Günde iki kez zencefil suyu içmek vücudunuzu kendine getirecektir. Sabah aç karnına ve akşam yemeğinden önce içmeniz önerilir.
Zencefil ve zencefil suyunun mucizelerinden haberdar olmaları için yazımızı tanıdığınız herkesle paylaşmayı unutmayın!
Kaynak:drsaglik
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Column Left