İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Öyle Kolay Bir Yöntemi Varmış Ki… Şok Olacaksınız ! - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

20 Haziran 2019 Perşembe

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Öyle Kolay Bir Yöntemi Varmış Ki… Şok Olacaksınız !

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Öyle Kolay Bir Yöntemi Varmış Ki… Şok Olacaksınız !
İstenmeyen tüyler için ağda, epilasyon ve lazer gibi yöntemler kullanılır. Ama bu yöntemler cilde büyük hasarlar verebilir. Özellikle günümüzde en sık kullanılan yöntem olan lazer iyi bir yerde yapılmadığında kötü sonuçlarla karşı karşıya kalınabiliyor.Bu nedenle hem doğal hem de sağlıklı bir şekilde tüylerden kurtulmak için en iyi yöntem bitkisel çözümlerdir. İstenmeyen tüyleri doğal yoldan döken bitkisel tüy dökücü kürler arıyorsanız aşağıda sizlerle paylaştığımız bitkisel tüy dökme kürlerini uygulayabilirsiniz.İstenmeyen tüyler için papaya Papain, papayanın içinde bulunan aktif enzimlerden biridir. Bu madde kıl kökü kırma kapasitesine sahip olduğu gibi ve tüylerin uzamasını da engeller. Ayrıca en hassas ciltler için bile uygundur ve istenmeyen tüyler bu yolla kolayca sarartılır.
İstenmeyen tüylere kesin çözüm: Papaya ile tüy azaltıcı bitkisel tedavi
1. Yol Gerekli Malzemeler:
1 ya da 2 yemek kaşığı ham papaya
Yarım çay kaşığı zerdeçal tozu
Yapılışı: Papayayı iyice ezin.Papaya püresi ile zerdeçal tozunu karıştırarak macun haline getirin.Bu karışım ile birlikte istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye masaj yapın.Daha sonra bölgeyi soğuk su ile yıkayın.Bu işlemi haftada 2 yada 3 kez uygulayabilirsiniz.
2. Yol Gerekli Malzemeler:
1 çorba kaşığı papaya tozu
Çeyrek çorba kaşığı un
4 çorba kaşığı aloe vera jel
2 yemek kaşığı hardal yağı
2 damla esans (isteğe bağlı lavanta ya da başka bir esans)

Yapılışı: Tüm malzemeleri karıştırarak hamur haline getirin.Bu hamur herhangi bölgedeki tüyler üzerine, tüylerin ters yönde uygulayın.15 ila 20 dakika kadar kurumasını bekleyin..Temiz bir bez alın ve hamurun üzerine yapıştırın. Tüylerin ters yönüne doğru çekin.Tüm hamuru temizlediğinizde bölgeyi soğuk su ile yıkayın ve kurulayın.Birkaç damla zeytin yağı ya da bebek yağı gibi bir nemlendirici ile bölgeye masaj yapın.Bu uygulamayın haftada üç kez tekrarlayın ve en az 3 ay boyunca devam edin.
Yüzde ve çenedeki istenmeyen tüyler nasıl geçer:
Zerdeçal tüy dökücü kremi Zerdeçal Hindistan’da sağlıklı, temiz ve parlak bir cilt için kullanılır. Antibakteriyel ve anti inflamatuar özellikleri ile zerdeçal istenmeyen tüyleri gidermek için uygulanabilir..
Gerekli Malzemeler:
• 1 ya da 2 çay kaşığı zerdeçal tozu
• Su ya da süt
Yapılışı:
Zerdeçal tozu ile su veya sütü karıştırıp hamur haline getirin.Karışımı yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin.15 ila 20 dakika kadar bekledikten sonra sıcak su ile yıkayın.Vücudunuzun diğer bölgelerine de uygulamak isterseniz zerdeçal tozu ve süt oranları artırarak kullanabilirsiniz. Ayrıca içerisine un, pirinç unu, yulaf unu gibi malzemeler de ekleyebilirsiniz.
Kaynak : www.kadinlarinsayfasi.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar