Kabızlık Çekiyorsanız Kahvaltıda Tüketin Kabızlık Tarihe Karışacak - Pratik Tarifim

Column Left

Takip Et

20 Haziran 2019 Perşembe

Kabızlık Çekiyorsanız Kahvaltıda Tüketin Kabızlık Tarihe Karışacak

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Kabızlık Çekiyorsanız Kahvaltıda Tüketin Kabızlık Tarihe Karışacak
Kabızlığı önlemek açısından lifli ve zengin bir beslenmeye bağırsak hareketlerini uyaran besinlerle başlayın. Kabızlık sorunu tuvalete gitmek zor olur ve halsiz, bitkin oluruz enerjimiz ise az olur. Kabızlık bazen yaygındır ve hareketsiz bir yaşam stili ile beslenme alışkanlıkları ve ilaçlar ile alakalı olan şeydir. Kronik hale gelince ciddi olur.
Çalışmalar sonucu bayan anatomisini hormonal farklılık stres ve gebelik gibi etkelerin büyük ölçüde etkilediği belirtiliyor. Bu sorundan kaçınmak için önemli şey bağırsak hareketlerini teşvik eden günlük alışkanlıkları izlemek. Kabızlık 2-3 haftadan fazla sürer ise uzman ile görüşmelisiniz. Kabızlık iyileştirme için önce kahvaltıda küçük ipuçlarıyla başlamanızı tavsiye ediyoruz. Vücudumuz bazı gıdalara daha duyarlıdır ve sindirim hızını çoğaltmak için uygulayacağımız küçük şeyler vardır.

1. Kabızlık için zeytinyağı ve limon.İlk ipucu kolay ve ucuzdur. Kahvaltıdan önce bir kaşık zeytinyağı ve limon suyu. Bu uygulamayı ilginç yapan şey vücudumuzda biriken zehirli maddeleri atan güçlü bir detoks görevini görmesidir.Zeytinyağı sindirimi içeriyi yumuşatır ve dışkının taşınması kolay olur. Zeytinyağı limon ile birleşince bağırsak duvarlarını temizleyerek iyi bir müshil gibi olur.
Malzemeler ve kullanım 5 ml suyun içine her sabah yarım çay kaşığı 5 ve 7 g arasında zeytinyağı yarım çay kaşığı da limon suyu Kahvaltıdan önce için yemek için yarım saat bekleyin. Günde 1 çay kaşığından fazla almayın. 2. Yulaf ezmesi ya da bütün buğday ekmeği.Süpermarketlerde darı gevreği olduğunu biliyoruz. Lif kabızla savaşması için anahtardır. Marketlerdeki darı gevreğinde çok fazla şeker vardır ve az oranda lif kapsar. Verilen bilgileri iyice okuyun. En iyi alternatif doğal olandır.Çavdar ekmeği ve Yulaf ezmesi sağlığınız kabızlıktan sakınmak için iyi iki yoldur.
3. Kabızlık için aloe vera.Daha önce çare bulamadıysanız bu çözüm sizin içindir. Kabızlık dışkının kalın bağırsakta uzun zaman kalması sonucu olan gidişattır. Tuvalete çıkamazsanız karın sancısı mide bulantısı gaz sorunu yaşarsınız. Doğal aloe vera içeceği içmek kolay bir mucize yaratır. Bir kenaranot alın ve çözümü nasıl yapacağınızı öğrenin. Malzemeler 1 tatlı kaşığı kadar aloe vera jeli 15 g 2 adet portakalın suyu Hazırlanışı Önce portakalı sıcakağız Sonra bir tatlı kaşığı aloe vera koyun iyice erimesine izin verin. Portakal yerine limon armut suyu yada ılık su kullanabilirsiniz. Şeker hastalığınız var ise hamileyseniz veya böbrek sorunları var ise ve troit sorunları yaşıyorsanız aloea vera almamalısınız.4. Kefir, laktoz hassasiyeti olan insanlar için probiyotik, sindirim içeceği Kefiri kahvaltılarımız da tercih edelim. Hazmedilebilir ve önemlisi Laktoza hassasiyet var ise kendinizi kötü hissetmezsiniz. Birazcık kefir ile meyveyi karıştırırsak kabızlığı önleyecek iyi bir kahvaltı yapabiliriz. 5. Kabızlık için en iyi meyveler Taze meyve kabızlıktan kurtulmak için iyi bir seçenektir. Meyve lifindenyararlanmak için meyve salatası yapmaktan daha iyisi yoktur. Bağırsak hareketlerinizi artıracak en iyi meyvelerin listesi Papaya Armut Çilek Kiraz Ananas Kivi Üzüm kabuğu ve çekirdeği ile İncir Kayısı Kahvaltılarınızı artık böyle yapmanın zamanı geldi Ayrıca gün içerisinde bol bol su tüketmeyi ve diğer öğünlerdede bolca lifli beslenmeyi unutmayın.
Kaynak : www.hashaberler.xyz
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments