Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir Nasıl Gider? - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

19 Haziran 2019 Çarşamba

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir Nasıl Gider?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir Nasıl Gider?
İstenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok yöntem vardır; jilet kullanımı, ağda ile kılların alınması, epilasyon uygulaması, lazer tedavisi vb. Bu yöntemlerden biri de istenmeyen tüyleri yok eden, azaltan bitkisel, doğal formülleri uygulamaktır. Bu makalemizde Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu, Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya  ve diğer uzmanlar tarafından tarifi verilen yüzdeki, vücuttaki tüylerden kıllardan kurtulmanızı sağlayacak en etkili tariflere yer verdik.
Tüylerden Kıllardan Nasıl Kurtulurum? Doğal Tüy Dökme Yöntemleri Tüy Dökücü Yok Edici Bitkiler İle Doğal Tarifler
Güzellik Uzmanı Suna Dumankayadan Tüylerden Kurtulmanın Doğal Yöntemi 1. Tarif
Kestane Unu (Aktardan alabilir ya da kendiniz yapabilirsiniz)
Toz Şeker
Kil
Azıcık Zeytinyağı, Krem ya da Su (Kıvam vermek için)

Türk Kahvesi
Bir kasete eşit miktarda kestane unu, toz şeker, kil ve kahve koyup iyice karıştırın. Kestane ununu Migros gibi büyük marketlerden veya aktardan alabilir yahut evde kendimiz hazırlayabiliriz. Evde kestane unu yapılışı birazdan anlatacağız. Bu karışıma kıvam vermek için azıcık zeytinyağı karışıyoruz. Zeytinyağı yerine krem ya da su da ekleyebiliriz. İyice karıştırıp krem kıvamına getiriyoruz. Haftada bir kez istenmeyen tüylere uygulamaya devam ediyoruz. Uygularken güçlü bir masajla uyguluyoruz ve istersek beş on dakika sonra sıktığımız bir limonun kabuğunu cildimize sürüyoruz. Böylece tüylerimiz azalır ve tekrar çıkmazlar. Evde kestane unu yapmak için; İstediğiniz miktarda kestaneyi alıp, iç ve dış kabuklarının güzelce soyulması için 10-15 dakika kadar haşlayalım, haşlanan kestanelerin kabuklarını soyup, bir rondo yardımıyla iyice parçalayalım, sonra kestanenin miktarına göre büyükçe bir tepsiye yayıp kurumaya bırakalım, kuruyan kestaneleri ince bir elektengeçirip un haline getirelim, unumuz hazır.
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm
Nane istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanabileceğiniz en etkili bitkilerdendir.1 yemek kaşığı taze naneyi ince ince kıydıktan sonra ağzınızda çiğneyip bir bardak su ile naneyi yutun. Bu uygulamayı 15 gün boyunca her gün yapın. 15 günde uyguladıktan sonra bir kaç gün uygulamaya ara verin. Ardından 15 gün süre ile uygulamayı tekrar edin. bu kür sizin hormonlarınızın normal seviyesine gelmesine yardımcı olacaktır.
Prof. Dr. Ahmet Maranki’den İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm
Malzemeler
1 adet diş sarımsak,
1 adet soğan
Ve bir miktar siyah merhem (Eczaneden satın alınabilir)
Bir adet kuru soğanımızı kısık ateşte yakmadan közlüyoruz. Ardından sarımsağı rendeleyip içine siyah merhem ilave ediyoruz. Sarımsak ve merhem iyice karıştırıldıktan sonra ise tüy dökücü bitkisel kürü istenmeyen tüyler barındıran yerlere ince bir tabaka biçiminde sürüyoruz. Ardından da daha evvel ısıtıp köz biçimine getirdiğimiz soğanı koyuyor bir süre bekletiyoruz. Prof. Dr. Ahmet Maranki bu tüy dökücü kürün 1 hafta süresince her gün tekrarlanması gerektiğini söylemektedir. 1 hafta sonra istenmeyen tüylerde ciddi bir azalma olacaktır.Güzellik Uzmanı Meltem Açıkel İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm 1. Tarif
Malzemeler
1 yemek kaşığı nohut unu
1 yemek kaşığı zerdeçal tozu
2 yemek kaşığı hardal yağı
Yapılışı: 1 yemek kaşığı nohut unu, 1 yemek kaşığı zerdeçal tozu ve 2 yemek kaşığı kadar da hardal yağını kaseye koyup karıştırın. Evde nohut unu yapmak için dilediğiniz miktardaki nohutu suda kaynatıp haşlayın, suyunu süzmeye bırakın, nohutlar kuruyunca blenderdan geçirip un haline getirin. Bu unu cam bir kavanozda saklayabilirsiniz. Yahut nohut ununu internetten aktardan, büyük marketlerden hazır olarak satın alabilirsiniz.   Tüylerinizi ağdayla veya herhangi bir yöntemle temizleyin.Tarifini verdiğimiz karışımı istenmeyen tüylerin olduğu yerlere sürün. Kurumaya bırakın. Kuruyunca hafifçe ovarak çıkarın. Ardından suyla yıkayın. Hafta 1 kez devam edin. Yüzdeki tüyleri yok etmek için de kullanabilirsiniz.Güzellik Uzmanı Şems Aslan'dan İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm
Malzemeler
1 Çay Bardağı Karbonat
1 Çay Bardağı Menengiç Kahvesi
Yapılışı: Kuruyemişçiden veya aktardan Menengiç kahvesi alınır. Menengiç kahvesi havanda iyice ezilir ve içine karbonat eklenip iyice birbirine karışana olana kadar karıştırılır. Ağda, jilet vb yöntemle istenmeyen tüyler temizlenir. Yarım saat sonra bu karışım uygulanacak bölgeye hafif basınç yaparak 5-10 dakika masaj yaparak bu karışım istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürülür.. Kür ciltte bu şekilde 5-10 dakika bekletilir.Ardından su ile temizlenir, cilde nemlendirici sürülür.
Banyoya girmeden 10 dakika önce ve 3 ay boyunca haftada 2-3 kez uygulanmalıdır.
Güzellik Uzmanı Meltem Açıkel İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm 2. Tarif
3 diş sarımsak
3 adet orta boy soğan
1 tüp kara merhem (eczaneden temin edebilirsiniz)
Yapılışı:3 adet soğanın kabuklarını soyun, fırın kağıdına sarın ve fırında pişirin. Haşlanan soğanların içine; 3 diş sarımsağı ve 1 tüp kara merhem ekleyip blender yardımı ile pürüzsüz hale getirin. Krem kıvamına gelen tüy dökücü kremi cam bir kavanoza koyun. Haftada 1 kere tüylü ya da tüysüz uygulayacağınız bölgeye sürün, 15-20 dakika bekleyin ve durulayın. Bu tarifi düzenli olarak uyguladığınız takdirde 1 ay sonra kıl köklerinin zayıfladığını ve tüylerinizin azalmaya başladığını, bir kaç ay sonra da gözle görülür bir seyrelme göreceksiniz. Bu tüy yüz dahil tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz.
Dr. Ömer Çoşkun’dan İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Doğal Yöntemi
Dr. Ömer Çoşkun hayıt tohumu ile istenmeyen tüylerden kolayca kurtulabileceğimizi bildiriyor. 1 su bardağı suyu kaynatın ve 1 tutam hayıt tohumunu bu suyun içerisinde bir saat kadar bekletin. Bu kürü hergün bu şekilde taze taze yapın ve için. Zaman içerisinde, tüylerin inceldiğini ve seyrekleştiğini göreceksiniz.Dudak Üstü Tüyleri Azaltan Kür Zerdeçal Ve Süt Yöntemi
Malzemeler
1 çorba kaşığı süt
1 çorba kaşığı zerdeçal
1 yemek kaşığı sütle bir yemek kaşığı zerdeçalı karıştırın. Karışımı parmağınızla bıyık bölgenize ovalayarak uygulayın. Kuruyana kadar en az yarım saat bekleyin. Ardından soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi dört hafta haftada bir kez olmak üzere uygulayın. Daha sonra tüylerin azaldığını siz de göreceksiniz.
Yumurta Akı İle Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yöntemi
Bir yumurta akı, 1 yemek kaşığı şeker ve bir buçuk yemek kaşığı mısır ununu iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın, 15-20 dakika kurumaya bırakın ve sonra elinizle maskeyi ovarak çıkarın. Bu işlemi haftada üç veya dört kez tekrarlayın
Limon Suyu Ve Bal İle Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yöntemi
Malzemeler
Limon
Bal
Yarım tatlı kaşığı limon suyu ile 2 tatlı kaşığı balı karıştırıp. İstenmeyen tüylere sürüp 15-20 dk bekletin.Ilık suya batırılmış bir bezle maskeyi nazik bir şekilde çıkarın. Bu maskeyi birkaç ay boyunca haftada en az iki kez yapın.
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar