KAŞINTISI OLANLAR DİKKAT ! BU YÖNTEM ÇABUCAK GEÇİRİYOR !!! BANYODAYKEN ÇORABINIZIN İÇİNE. - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

15 Ağustos 2019 Perşembe

KAŞINTISI OLANLAR DİKKAT ! BU YÖNTEM ÇABUCAK GEÇİRİYOR !!! BANYODAYKEN ÇORABINIZIN İÇİNE.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
KAŞINTISI OLANLAR DİKKAT ! BU YÖNTEM ÇABUCAK GEÇİRİYOR !!! BANYODAYKEN ÇORABINIZIN İÇİNE.......
Deride kaşıntı pek çok farklı nedenden dolayı meydana gelmektedir. Kaşıntıya neden olan durumlar arasında en çok görülenleri böcek ısırıkları, sivrisinek sokması, cildin aşırı kuruması, ısırgan otu gibi bitkilerle temas, çamaşır deterjanı ve çamaşır suyu gibi kimyasal maddelere karşı gösterilen alerjik reaksiyonlar gösterilebilir. Bazı durumlarda kaşıntı olan bölge vücuda herhangi bir zarar vermese de kaşıntı hissi oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Böyle durumlarda kullanmak üzere kaşıntı için doğal tedavi yöntemleri ile ilgili bilgileri yazını devamında bulabilirsiniz.
Kaşıntıya İyi Gelen Doğal Yöntemler Kaşıntının sebebinin ne olduğunu tam olarak bilmiyorsanız teşhis için bir doktora görünmelisiniz. Çünkü kaşıntı ciddi bir deri hastalığının ya da vücudun bazı organlarının düzgün olarak çalışmadığının habercisi olabilir. Bir uzmanın koyacağı doğru teşhis ve kullanacağınız doğru ilaçlarla kaşıntıdan kurtulabilirsiniz. Bunun dışında kalan, sivrisinek sokması gibi sebebini bildiğiniz kaşıntılar için aşağıdaki doğal yöntemleri kullanabilirsiniz.

Kaşıntıyı Uzun Dönemli Gidermek Kaşıntıyı gidermek için kullanılan doğal yöntemleri iki ana kategoride toplayabiliriz. Bunlardan birincisi uzun dönemli giderme kaşıntı üzerinde daha yavaş etkili olmakla birlikte daha uzun süre kaşıntı hissinden kurtulmanızı sağlar. İkincisi olan kaşıntıya hızlı çözüm ise sivrisinek sokması ve böcek ısırması gibi kısa sürede çok fazla kaşının yaralarda etkilidir. Kaşıntıyı uzun süreli gidermek için ihtiyaç duyacağınız malzemeler; yulaf ezmesi, temiz, pamuklu bir çorap, büyük bir tencere ve süzgeçtir. Önce yulaf ezmesini bir kaba koyarak kısık ateşte iyice ısıtın. Bunun için birkaç kap yulaf ezmesi ve aynı oranda su yeterli olacaktır. Yulaf ezmesinin çok koyu kıvamda olmamasına dikkat edin. Biraz sulu kalmalı ve koyu çorba kıvamında olmalı. Küvetli bir banyonuz varsa küveti ılık ya da soğuk suyla doldurun. Küvetiniz yoksa büyük bir leğen kullanabilirsiniz.
Bir miktar sulu olan yulafı küvet ya da leğen üzerinde süzgece boşaltın ve yulaf suyunun doldurduğunuz suya karışmasını sağlayın. Eğer yeterince yulaf suyu çıkmadıysa süzgecin içinde birkaç kaşık yulafı direk suya karıştırabilirsiniz. Kalan yulafı temiz çorabın içine boşaltın ve açık kısmını düğümleyin. Küvete oturun ya da leğen kullandıysanız kaşıntı olan bölgenizi yulaflı suya batırın. İçine yulaf ezmesini döktüğünüz çorabı banyo süngeri gibi vücudunuzda gezdirin. Bu işlemi 20-30 dakika boyunca tekrarlayın.
Yulaf ezmesi kaşıntıyı hafifletecek ve toksinlerin atılmasına yardımcı olarak cildinizin rahatlamasını sağlayacaktır. Yulaf ezmesi pek çok cilt hastalığının tedavisinde kullanılan etkili bir doğal üründür. Banyodayken çorabı teninize çok bastırmamaya özen gösterin. Daha sonra ılık ya da soğuk suyla durulanarak banyodan çıkabilirsiniz. Cildinizde kaşıntı varsa çok sıcak su kaşıntıyı artırabileceği için kullanılmamalıdır.
Kaynak : www.ajansgunleri.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar