Column Left

Bizi Takip Edin

14 Kasım 2019 Perşembe

Kimyasal Madde Kullanmadan Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Kimyasal Madde Kullanmadan Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?
Bulaşık makinelerinin düzenli olarak ayda bir defa temizlenmesi gerekir. Bu periyodik temizlik bulaşık makinelerinin ömrünü uzatır, kokuları yok eder ve bulaşıkların pırıl pırıl, lekesiz olmasını sağlar.
Makinenin İçinin Temizlenmesi Makineyi temizlemeden önce fişini çekin ve musluğu kapayın. Makinenin alt ve üst raflarını kullanma kılavuzunda anlatıldığı gibi çıkartın. Pas olup olmadığını kontrol edin, arap sabunuyla veya bulaşık deterjanıyla iyice yıkayın. Üst rafın altında ve en altta bulunan pervaneleri (su püskürtme kollarını) kontrol edin.
Pervaneler yıkama sırasında suyun tazyikiyle döndürülen ve gözlerinden su püskürtülen parçalardır.

Pervane deliklerinin tıkanıp tıkanmadığını kontrol edin. Pervanedeki gözlerde tıkanıklık varsa pervaneyi üst raftan ayırın. Bir iğneyle bu tıkanıklıkları açın. Üst rafı temizledikten sonra pervaneyi yerine takın. Alttaki pervaneyi de aynı şekilde kontrol edin.
Makinenin içinde ağır kirler varsa kağıt havlu ile temizleyin. Makinenin tabanında bulunan filtreleri kontrol edin. Üst filtreyi ve iç süzgeci çıkartın. Süzgecin içinde yemek artığı, cam kırığı gibi yabancı maddeler varsa çıkartın, fırça ve sabunlu su kullanarak kirleri temizleyin. Temizlediğiniz süzgeci ve filtreyi yerine takın ve filtrenin yerine iyice oturduğundan emin olun. Alt ve üst rafları yerleştirin.Deterjan gözünü karbonat ile doldurun. Makine boş iken üst rafına cam ya da devrilmeyecek ağır bir kap içinde bir bardak beyaz sirke veya elma sirkesi koyun. Ağır kirli bulaşıkları yıkadığınız su sıcaklığı yüksek uzun programda makineyi çalıştırın.
Makinenin Dışının Temizlenmesi Makinenizin dış yüzeyini ve kapı contalarını yumuşak bir deterjanla nemli bir bez yardımıyla hafifçe silin. Kontrol panelini hafif nemli bir bezle silin. Daha sonra kurulayın Bu işlemi düzenli olarak ayda bir defa tekrarlayın. Her birkaç yıkama sonrası ise filtreleri kontrol edip gerekirse temizleyin. Böylece bulaşık makinenizi uzun süre sorunsuz olarak kullanırsınız.
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Column Left