OCAK TEMİZLİĞİ - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

7 Mayıs 2015 Perşembe

OCAK TEMİZLİĞİ

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Fırın temizliği hiç bu kadar kolay olmamıştı, Fırın nasıl temizlenir ?
 Eşimize, dostumuza, ailemize yaptığımız müthiş lezzetlerin birçoğu evimizdeki fırınların sayesinde gerçekleşiyor. Pastaları çörekleri, börekleri, pizzaları afiyetle yemek ne kadar kısa sürüyorsa fırın temizliği de ne yazık ki bir o kadar uzun ve can sıkıcı oluyor, Özellikle düzenli temizlenmeyen fırınların iç yüzeyindeki kalıntılar büyük sıkıntı yaratıyor ve bize zor anlar yaşatıyor. Fakat,  kurumuş kirleri çıkarmanın artık çok kolay bir yolu var!
 Birçok ev hanımını ilgilendiren bazen bezdiren bazende büyük bir mutluluk hissi veren ev temizliği konusunda ki fikirler hemen hemen her ev kadınının merak ettiği şeylerin neredeyse başında geliyor. Bende birçok şeyin ağırlığını yüklenen büyük bir sorumluluk içerisin de kalan ev hanımlarının biraz olsun yükünü hafifletmek adına birçok pratik temizlik bilgileri vermeye çalışıyorum. Bugün ise sizlere bazen silmekten nefret ettiğiniz, sıkıla pıkıla yaptığınız, üstelik temizlediğiniz  halde inatçılık yapıp çıkmayan fırın lekelerine ve kirlerine karşı müthiş bir sır vereceğim.
İnanın bana bu söylediklerimi uyguladıktan sonra bana minnettar kalacaksınız. Kaldı ki artık fırın temizliği için öyle saatlerinizi ve gücünüzü sonuna kadar harcamanıza da gerek kalmayacak! Gelin isterseniz öncelikle fırın, fırın camı ve fırın tepsileri için gerekli malzemeleri sıralayıp o müthiş formülümüze geçelim…
Fırın temizliği için gerekli olan malzemeler;
Küçük bir kap yada kase,
Bez veya bulaşık süngeri,
Kabartma tozu,
Sirke,
Su,
Sprey şişe yada püskürtme yapabileceğiniz herhangi bir kap.
Öncelikle Birkaç kaşık Kabartma tozuna macun kıvamına gelecek miktarda su koyarak iyice karıştırın.  Daha sonra elde ettiğiniz macun kıvamında ki karbartma tozunu fırının içine özellikle kiri fazla olan bölgelere ve fırının her tarafına güzelce sürün ve fırının kapağını kapatarak 1 gün boyunca bekletin. Kabartma tozu macunu ile fırını 1 gün boyunca beklettikten sonra ıslak bir bezle sürdüğünüz macunu iyice silin. Kabartma TOZU kabarma özelliğinden dolayı 1 gün sonrasında o kirleri kabartma özelliğine sahip olacaktır, bu nedenle ıslak bezle kabartma tozu macununu silebileceğiniz kadar güzel bir şekilde silmeye çalışın.
Kalıntı olarak kalan kabartma tozu varsa daha fazla zorlamadan, bir sprey şişe içerisine fırınımızın temizliğine yetecek şekilde sirke koyun,  ve kalan macun kalıntılarına ve kirlere püskürtün. Bu şekilde yaptığınızda ise sirke kabartma tozunu köpürtme özelliğine sahip olacağından, kalan kalıntıların hepsi tamamen temizlenmiş olacaktır.
Tekrar ıslak bir bez alıp fırın yüzeyini  aynı şekilde silin ve daha sonra kuruması için en düşük derecede  fırınınızı çalıştırın ve kurutun.  Fırın camının temizliği için ise sadece  yukarıda vermiş olduğum kabartma tozu macununu hazırlayarak  kirli olan fırın camına uygulayın 1 saat bekletin ve silin. Sonuç; İNANILMAZ!
Veee…  Şimdi arkanıza yaslanın bu müthiş ve zahmetsiz, inanılmaz temizlik görüntüsünün tadını kendinizi yormadan, sıkmadan çıkarmış olmanın keyfine varın.  Başka işe yarar bir konuda görüşmek üzere, şimdilik hoşçakalınnnn


Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar