Pasta Yapmanın Püf Noktaları - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

13 Mayıs 2015 Çarşamba

Pasta Yapmanın Püf Noktaları

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar


Pasta Yapmanın Püf Noktaları
Zor görünen pastaları bile iyi bir tarif eşliğinde ve birkaç püf noktasına dikkat ederek yapmak oldukça kolay. Dilerseniz kendinize veya sevdiklerinize güzel bir doğum günü pastası yapabilirsiniz. Yeter ki aşağıdaki ipuçlarına dikkat edin. Öncelikle şunu unutmayın: İyi bir pasta için yeteri kadar kabarmış bir pandispanya kekine ve tam kıvamında bir kremaya ihtiyacınız var.
Pasta yaparken kullanacağınız malzemelerin kaliteli olmasına özen gösterin.
Elinizdeki tarife birebir uyun. Verilen ölçülerden ne biraz eksik ne biraz fazla malzeme kullanın.Yumuşacık bir pandispanya keki için yumurta aklarını ve sarılarını ayrı ayrı çırpmanız gerekir. Ayrıca katılaşması için yumurta aklarını mutlaka cam kasede çırpın.Yumurta sarılarını şekerle çırpın. Tarifte yer alan sıvı malzemeleri şeker tamamen eridikten sonra ekleyin.
Pandispanya için kullanacağınız unu mutlaka eleyin.
Kek kalıbını katı yağ ile yağladıktan sonra içine ve kenarlarına un serpin.
Pandispanyanın nemlenmesini önlemek için piştikten hemen sonra kalıptan çıkarın.Pandispanyayı, krema ve malzemeleri eklemeden en az 1 gün önce pişirin. Böylece daha lezzetli ve kolayca katlara ayrılan bir pandispanyanız olur.Klasik ve nişastalı pandispanya yaptıysanız malzemeleri ve kremayı eklemeden önce ılık, şekerli veya reçelli su ile ıslatın. Yoğurtlu ve krem şantili pandispanyada ise malzemeler ıslatmadan da eklenebilir.
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar