2 Malzemeli Doğal Tarifle Beyazlara Elveda - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

17 Haziran 2019 Pazartesi

2 Malzemeli Doğal Tarifle Beyazlara Elveda

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
2 Malzemeli Doğal Tarifle Beyazlara Elveda
Kimyasal boyalardan kurtulmanın yolu..!
Saç sağlığına faydaları say say bitmeyen iki basit malzeme:Saçtaki beyazlardan kurtulmak ve onları doğal olarak boyamak için ihtiyacınız olan sadece iki basit malzeme aslında: Ceviz kabuğu ve ceviz yaprağı. Bu iki doğal malzemenin saça faydaları ise say say bitmiyor. Doğal saç boyası olmalarının yanı sıra saç beyazlamasına bitkisel çözüm olarak kullanılıyorlar. Saç dökülmesini önleyip saça ipeksi bir görünüm ve parlaklık kazandırıyorlar. Daha da detaylandırmak gerekirse kan damarlarını genişleterek kan dolaşımını hızlandırdığı bilinen ceviz, kanla beslenen saç köklerini güçlendirerek dökülmelere karşı koruyor. Ceviz kabuğu ise saça koyu kahverengi bir renk verirken saçların parlaklığını artırma özelliğine sahip. Bu yüzden yıllardır insanlar cevizi doğal bir saç boyası olarak kullanıyorlar.

Malzemeler:
3 çorba kaşığı ceviz kabuğu
6 adet ceviz yaprağı
Nasıl Yapılır? Ceviz yapraklarını 2 su bardağı kadar suya atın ve 20 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra 20 dakika kadar demlenmeye bırakın. Bu sırada ceviz kabuklarını iyice ezerek blenderdan geçirin ve püre kıvamına getirin. Ardından demlenen karışıma ceviz kabuklarını da atın ve karıştırın.Son aşamada hazırladığınız karışımı bir şişeye koyarak iyice çalkalayın.
Nasıl Kullanılır? Önce bu işin sabır isteyen bir süreç olduğundan bahsetmek gerek. Tek seferde saçlarınızdaki beyazlarla vedalaşmayı beklemeyin. İkinci önemli nokta ise bu karışımı sadece koyu renk doğal saç rengine sahip kişilerin uygulaması gerektiği. Zira cevizli bu karışımla boyadıktansonra saçınızın renk tonu kahverengi ya da bir kaç ton daha açığı olacaktır. Peki hazırladığınız karışımı nasıl ve ne sıklıkla uygulamalısınız? Saçınızdaki beyazların yoğunluğu çoksa bu karışımı her gün bir çay bardağını geçmeyecek şekilde uygulamanızda bir sakınca yok. Karışımı bir pamuk yardımıyla özellikle saç diplerine yedirin ve bir saat bekletip durulayın. Saçlar koyulaşmayabaşladığında ise haftada bir ya da iki defa uygulamaya başlayabilirsiniz. Bu arada bu karışımı uygularken eldiven giymeyi ve yüzünüzü korumayı unutmayın. Çünkü dediğimiz gibi ceviz çok etkili bir renklendirici. Saçlarınızın koyulaştığını ve beyaz saçların kaybolduğunu bir hafta içinde hemen fark edeceksiniz.
KAYNAK : https://www.hashaberler.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar