Suratınızı Elma Sirkesiyle Yıkamanız İçin 5 Neden Duyunca Her gün Yapacaksınız - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

12 Ağustos 2019 Pazartesi

Suratınızı Elma Sirkesiyle Yıkamanız İçin 5 Neden Duyunca Her gün Yapacaksınız

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Suratınızı Elma Sirkesiyle Yıkamanız İçin 5 Neden Duyunca Her gün Yapacaksınız
Elma sirkesi bildiğiniz gibi farklı amaçlarla kullanılabiliyor. Ancak elma sirkesinin kullanım alanlarını tamamen bilmiyor olabilirsiniz. Elma sirkesini, pahalı kozmetik ürünler yerine kullanmak da mümkün
1- Yaşlılık lekelerini önler/azaltır Yaşlılık lekelerinin çıkmasını önlemek veya azalmasını istiyorsanız suratınızı her sabah elma sirkesi ve su karışımıyla yıkayın. Dr. Doug Willen’ın da desteklediği öneriyi uygulayanlar başarılı sonuçlar aldıklarını ifade ediyorlar. Elma sirkesinin içinde yer alan alfa hidroksi asitleri suratınızın derinliklerine nüfuz ederek, cildinizin altındaki sağlıklı tabakayı öne çıkarır ve lekeleri önler/azaltır. Alfa hidroksi asitleri pahalı kozmetik ürünlerinde kullanılıyor. Ancak kozmetiğe fazla para verme taraftarı değilseniz elma sirkesi kullanabilirsiniz.
2- Sivilce ve lekeleri yok eder Elma sirkesi yapımı sırasında açığa malik asit çıkar. Bu nedenle elma sirkesi sivilceler ve surattaki inatçı lekelere çok etkilidir. Yapışan araştırmalarda malik asidin bakterileri ve virüsleri öldürdüğü kanıtlandı. Elma sirkesi, sivilce oluşumunun en büyük nedeni olan iltihaplanma ve bakterilerle önceden savaşarak sivilce çıkmasını engeller.

3- Yağlı ciltten kurtulun New York’taki ünlü dermatolog Dr. Karen Hammerman, elma sirkesi ve su karışımıyla suratınızı haftada 3-4 kez yıkarsanız, yağlı ciltlerden kurtulacağınızı ve cildiniz aynı zaman kurumayacağını da ifade ediyor. Elma sirkesi, cildinizin yağlanmasının asıl nedeni olan sebum isimli salgının dengelenmesini sağlıyor. Bu nedenle suratınızı önerildiği gibi yıkayın. 4- Kırışıklıkları önler The Huffington Post yazarı Jodi Friedman, elma sirkesinin kırışıkları önlediğini ifade ediyor. Elma sirkesi ve suyu karıştırın. Suratınızı bu karışımla yıkayın. Uzun vadede kırışıklıklarınız olmadığını göreceksiniz. Bazıları ise suratı yıkamak yerine elma sirkesi içmenin de işe yaradığını söylüyor. Bunu da deneyebilirsiniz. Ancak tadı açısından elma sirkesini suyla karıştırıp içmeyi unutmayın.
5- Toksinlerden kurtulun Yapılan araştırmalarda suratınızı elma sirkesi ve su karışımı ile yıkadığınızda, suratınızdaki toksinlerin arındırıldığı ve suratınızın parladığı açıklandı. Üstelik cildinizi pırıl pırıl yapmasının yanında elma sirkesinin sağlığınıza da birçok yararı var. Elma sirkesi asla tek başına suratınıza sürmemelisiniz. Her zaman suyla karıştırarak kullanmalısınız. Bunu ise deneme yanılma yöntemiyle öğrenebilirsiniz. Zamanla elma sirkesine ne kadar su ekleyip suratınıza uygulayacağınız konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Suratınıza uygulamadan önce elinizle karışımı test etmeniz gerekiyor. Bazılarının elma sirkesine karşı hassasiyeti olabiliyor.
Kaynak : www.ajansgunleri.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar