Haftada 1 Sefer Kaynatıp İçin Bedeni Baştan Alta Yeniliyor - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

4 Ekim 2019 Cuma

Haftada 1 Sefer Kaynatıp İçin Bedeni Baştan Alta Yeniliyor

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Haftada 1 Sefer Kaynatıp İçin Bedeni Baştan Alta Yeniliyor
Haftada bir kaynatıp için vücudu yenilemekle kalmıyor şeker hastalığına da iyi geliyor
Hemen hemen her toprakta yetişen sumak otunun 150 cinsi bulunduğunu öğreniyor muydunuz? Peki bunlardan sadece iki çeşidinin zehirsiz olduğunu? Hoşlanılan bir besin olan ekşi tadıyla yemeklerimize lezzet katan sumak otunun bereketleri saymakla bitmiyor. Şayet şimdiye kadar kullanmadıysanız bu haberimizden sonra kesinlikle yemeklerinize ilave edeceğiniz sumağın bereketlerini sizler için derledik. Yemeklerin tadını doruğa çıkaran sumak aynı zamanda bütün bir şifa ambarı. Kaynatıp harcanan sumak suyu bakın nelere bereketli… İşte fantastik baharat sumak ve bereketleri…Ekşi tadıyla yemeklere ve salatalara lezzet veren sumağın beden sıhhatine olağanüstü bereketleri vardır. Sizler için dinleyince inanamayacağınız sumağın bereketlerini ve iyi geldiği hastalıkları inceledik. İşte sumak suyunun bereketleri…
Yabani otlar arasında yerini alan sumak meyvesi bir araya gelir ve kurutularak toz haline getirildikten sonra baharat olarak kullanılır. Hemen hemen her toprakta yetişen bu otun toplamda 150 cinsi bulunmaktadır. Sadece iki çeşidi zehirsizdir.

Ekşi tada sahip sumak, limonun olmadığı zamanlarda seçenek olarak kullanılır. Yapılan araştırmalarda limon gibi sumağın da antioksidan özelliği olduğu gözlemlenmiştir. Aynı zamanda uzmanlar üst solunum yolu hastalıklarında ilaç kullanmadan sumak suyu ile rehabilitasyon olunabileceğini vurguluyor.
İŞTE SUMAK SUYUNUN OLAĞANÜSTÜ BEREKETLERİ
– Kandaki insülin oranını dengeler. Bu özelliği sayesinde diyabet ve yüksek tansiyon hastalarının harcaması gereken yiyecekler arasındadır.
– Antioksidan tesiri sayesinde üst solunum yolları hastalıklarında aniden alana gelen yüksek ateşi düşürerek beyin sağlığına gözetir.
– Hafta da bir kadeh harcanan sumak suyu, asap sisteminde deforme olmuş hücrelerin rakamını eksilterek sıhhatli hücrelerin çoğalmasına destekçi olur. Bitkinlik, stres ve bunalım gibi rahatsızlıkların yaşanma tehlikesini de eksiltir.Yiyecek zehirlenmesi esnasında sumak baharatını kaynatıp bir kadeh içmeniz bereketli olacaktır. Hem midenizi hemde bağırsaklarınızı arınarak idrar ve dışkılamayla zehirlenmeye neden olan hasarlı bakterileri bedenden atar.
– Sumak suyu, sindirimi tertip ettiği için zayıflamak içinde kullanabilirsiniz.
– Aynı zamanda gün içerisinde yarım çay kadehi harcadığınız sumak suyu hazımsızlık ve kabarıklığı da önler.
– İştahsızlık problemi yaşayan çocuğunuza sumak suyundan ayda bir kere içirmeniz de fayda vardır. Hem çocuğunuzun beden mukavemetini artırır hem de iştahını açarak daha sıhhatli beslenmesine destekçi olur.
Ağızda alana gelen aft yaralarını 1 saatte geçiren usulde başrolde sumak vardır. İşte ağızdaki aftlardan kurtulmanın en natürel yöntemi…
Malzemeler
1 yemek kaşığı sumak
1 kadeh su
HAZIRLANIŞI
Bir kabın içerisine vermiş olduğumuz iki malzemeyi koyun ve kaynatın. Sonrasında gargara yaparak diş etlerinize de ağızdaki aft yaralarına da bereketli olan bir karışımı elde edebilirsiniz.
Tek yapmanız gereken şey, sumak ile hazırlayacağınız kaynamış suyu gargara yapmak olacaktır. Bir seçenek tıp usulünü uygulamadan evvel rastgele bir yan tesir ve alerjiye karşı hekiminize müracaat etiniz.
Kaynak:www.bitkilog.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar