Ağız kokusundan bu yöntemle kurtulabilirsiniz - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

12 Kasım 2019 Salı

Ağız kokusundan bu yöntemle kurtulabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Ağız kokusundan bu yöntemle kurtulabilirsiniz
Herkes zaman zaman ağız kokusu problemleri yaşar. Ağızda meydana gelebilecek sağlık sorunları kötü ağız kokusuna sebep olabildiği gibi, aynı zamanda basit bir yiyecek yüzünden de bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Her gün bir diş sarımsak yemeseniz bile bazen nereden geldiği belli olamayan bir ağız kokusu önemli bir mülakatı veya randevuyu mahvedebilir. Acil bir durumla karşılaştığınızda ve yanınızda sakız yokken ne yapabilirsiniz? Sizler için bu tip utandırıcı durumlardan rahatça sıyrılmanız için derlediğimiz yöntemlerin keyfini çıkarın.
Ağız kokusu nasıl önlenir? sizin için ağız kokusundan kurtulmanızı sağlayacak 5 yöntem buldu ve bu yazıdan sonra ağız kokunuz var ise önlemiş olacağınızı garanti ediyoruz!
Ağız kokusu, ağızda biriken bakteriler tarafından oluşturulur. Bir takım kötü alışkanlıklara sahipseniz, ne yazık ki bu bakterilerin işlerini yapmasını oldukça kolaylaştırmış oluyorsunuz. Ağız hijyeninize ne kadar dikkat ettiğinizi düşünün ve size saymak üzere olduğumuz kötü alışkanlıklar veya sağlık problemlerinden herhangi birine sahip olup olmadığınızı kontrol edin. Ağız hijyenini arttırmak için neler yapabileceğiniz hakkında daha önce bir içerik yayınlamıştık. Eğer arzu ederseniz, o içeriğimizi de okuyabilirsiniz. Gereğinden fazla kükürt içerikli gıda tüketiyorsanız, Alkol ve sigara kullanıyorsanız, Gerektiği kadar dişlerinizi fırçalamıyorsanız, Diş eti hastalığınız varsa, Stres ve endişe katsayınız yüksekse, Ağzınızda bir enfeksiyon varsa, Dişlerinizde çürüme mevcutsa, Sağlık sorunu olarak kabul edilen problemler için dişçiniz ile görüşün ve kendisini düzenli olarak ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Diğer kötü alışkanlıkları da azaltmaya gayret edin ve size vereceğimiz tavsiyelere uyun.

Ağız kokusu, ağızda biriken bakteriler tarafından oluşturulur. Bir takım kötü alışkanlıklara sahipseniz, ne yazık ki bu bakterilerin işlerini yapmasını oldukça kolaylaştırmış oluyorsunuz. Ağız hijyeninize ne kadar dikkat ettiğinizi düşünün ve size saymak üzere olduğumuz kötü alışkanlıklar veya sağlık problemlerinden herhangi birine sahip olup olmadığınızı kontrol edin. Ağız hijyenini arttırmak için neler yapabileceğiniz hakkında daha önce bir içerik yayınlamıştık. Eğer arzu ederseniz, o içeriğimizi de okuyabilirsiniz. Gereğinden fazla kükürt içerikli gıda tüketiyorsanız, Alkol ve sigara kullanıyorsanız, Gerektiği kadar dişlerinizi fırçalamıyorsanız, Diş eti hastalığınız varsa, Stres ve endişe katsayınız yüksekse, Ağzınızda bir enfeksiyon varsa, Dişlerinizde çürüme mevcutsa, Sağlık sorunu olarak kabul edilen problemler için dişçiniz ile görüşün ve kendisini düzenli olarak ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Diğer kötü alışkanlıkları da azaltmaya gayret edin ve size vereceğimiz tavsiyelere uyun.Ağzınızda yaşayan bakterilerin kötü kokuya sebep olan gazları üretememeleri için bol su için ve ağzınızın kuru kalmasına çok izin vermeyin.
Limon Tüketin Limon asidik olduğu için ağzınızdaki bakteri miktarını azaltacaktır ve böylece ağız kokunuzu giderecektir. Eğer limonun keskin tadı direkt olarak tüketmenizi engelliyorsa; salatınıza veya içme suyunuza katarak tüketebilirsiniz. Ağız Temizleme Jelleri Taşıyın Eğer ağız kokusu problemi hayatınızın bir parçası haline geldiyse ve sakız çiğnemekten hoşlanmıyorsanız yanınızda ağız temizleme jellerinden bulundurmayı ihmal etmeyin.

Elma Yiyin Evden çıkmadan bir elma yiyin. Elmanın içeriğindeki maddeler ağız kokunuzu ortadan kaldıracaktır. Ayrıca dişlerinizi de temizleyecektir

Dilinizi Temizlemeyi İhmal Etmeyin Dilinizde dişleriniz ve diş etleriniz gibi düzenli temizliğe ihtiyaç duyar. Herhangi bir marketten bir dil temizleyici satın alabilirsiniz ve eskidikçe yenisiyle değiştirebilirsiniz. Çok zorlayıp dilinize zarar vermeyin ancak günde bir kez uygulayacağınız dil temizliği rutini ile ağız kokunuzdan başka bir sağlık sorununuz yok ise kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Sizin uyguladığınız başka yöntemler var mı? Siz ağız kokusuyla nasıl baş ediyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!
Nane, Maydanoz ve Reyhan gibi bitkileri çiğneyin. Yanınızda küçük miktarlarda nane, maydanoz, reyhan, karanfil gibi bitkiler bulundurmak sizi anlık olarak kurtaracaktır. Dişlerinizi temizlemeyecek olsalar bile hiç değilse var olan kokuyu bastıracaklardır.
Yanınızda küçük miktarlarda nane, maydanoz, reyhan, karanfil gibi bitkiler bulundurmak sizi anlık olarak kurtaracaktır. Dişlerinizi temizlemeyecek olsalar bile hiç değilse var olan kokuyu bastıracaklardır.
Kaynak : yemekev.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar