Boğaz Sızısı ve Öksürüğe Tesirli Babaanne Karışımı - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

11 Kasım 2019 Pazartesi

Boğaz Sızısı ve Öksürüğe Tesirli Babaanne Karışımı

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Boğaz Sızısı ve Öksürüğe Tesirli Babaanne Karışımı
Kış aylarında hastalıklara karşı korunmak ve konutta natürel yollarla boğaz sızısı, öksürük, gribal enfeksiyon gibi rahatsızlıklardan kurtulmak istiyorsanız bu karışım bütün size göre…
İşte tabiatın bize sunduğu o şifalı karışımlar…
İKİ SARI EFORU BİRLEŞTİRİN: AYVA VE LİMON
Bu iki sarı besinin eforunu birleştirmek boğaz enfeksiyonlarına karşı koruma sağlıyor. Dilimlediğiniz ayvanın üzerine limon sıkın, 1 tatlı kaşığı kadar bal dökerek hafifçe ezin.
Her sabah ya da akşam harcayabileceğiniz bu karışım; sizi boğaz enfeksiyonlarına karşı gözetir, hastalıkları daha basit atlatmanıza dayanakçı olur.
C vitamini, bakır, demir, potasyum ve magnezyum içeriği ile boğaz enfeksiyonlarına karşı koruma sağlayan ayva, antiseptik başka bir deyişle mikrop kıran bir besindir.Limon ise eforlu bir C vitamini kaynağı aynı zamanda natürel bir antibiyotiktir.
İçerdiği sitrik asit le boğazın alkalize olmasına dayanakçı olur.
ZENCEFİL VE BAL
Boğaz ağrsı için 1 tatlı kaşığı bala rencelenmiş taze zencefil karıştırıp harcayın bereketine inanamayacaksınız.SOĞAN SUYU ÖKSÜRÜK ŞİKAYETLERİNE BİREBİR
İçerdiği allisin ile birer natürel antibiyotik olan soğan ve sarımsak kış aylarının vazgeçilmezidir.
Soğan ve sarımsak, bedendeki sümük dokusunun hava yollarından atılmasını sağlayan sülfür bileşenleri içerir.
Hem viral hem de bakteriyel enfeksiyonlarla savaşır. İki orta boy soğanı kabuklarını arının ve ikiye parçalayarak bir gün suda bekletin.
Ertesi gün soğan suyunu içerek boğaz sızınızı ve öksürük şikayetinizi hafifletebilirsiniz.
Yine sarımsak da hem pişmiş hali ile hem de ham olarak boğaz enfeksiyonlarına karşı tesir sağlar. Bu sebeple kışın pişirdiğiniz her yemeğin içerisine eklemelisiniz.BOĞAZ AĞRILARINA KARŞI KEREVİZİ HAM HARCAYIN
En sıhhatli sebzelerden kereviz ham harcandığında, boğaz sızılarının giderilmesine daha çok katkı sağlar. Sert bir sebze olduğu için rendeleyebilir ve üzerine bol limon sıkarak tüketebilirsiniz.
Zencefil, zerdeçal ve karabiberi, bal Karışımı
Zencefil, zerdeçal ve karabiberi, bal ile karıştırarak her sabah 1 tatlı kaşığı harcamak boğaz sızısı ve enfeksiyonlarının giderilmesine dayanakçı olur. Daha yararlı olması için zencefilin taze öğütülmüş olmasına dikkat edin. Arttan hemen su içmeyin.
SİYAH TURP BAL NASIL HAZIRLANIR?
1- Siyah turp ve balı hazırlaması oldukça kolaydır.
2- İlk olarak turpu yıkayın.
3- Siyah turpun tepesini kesin ve minik bir delik oluşturun.
4- Daha sonra içerisine bir ölçü bal ilave edip, turbu kadehin üzerine yerleştirin. Zira turpun altından sızıntı olacaktır ve siz o sızıntı halinde kadehin içerisine akan akışkanı içeceksiniz.
5- Bu harekât için 12 saat beklemeniz gerekmektedir. 12 saatin sonunda kadehe akan akışkanı harcamaya başlayabilirsiniz.
Siyah turp ve balı yemeklerden evvel 2 veya 3 kaşık alarak harcamanız gerekir. Öksürük için kara turp ve balı harcadığınızda ertesi sabah öksürüğünüz kesilmiş olduğunu ve bronşlarınızın açılmış olduğunu fark ederseniz donakalmayın deriz.
Geçmiş olsun…
Kaynak : drsaglik.net
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar