En zeki burçlar sıralaması burcunuza göre ne kadar zekisiniz - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

10 Kasım 2019 Pazar

En zeki burçlar sıralaması burcunuza göre ne kadar zekisiniz

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
En zeki burçlar sıralaması burcunuza göre ne kadar zekisiniz
1. Koç: Kişisel-İçsel ve Sosyal Zeka Koç burçları hislerine çok güvenirler bu yüzden de risk almayı hep sevmişlerdir. Kendilerini çok iyi tanırlar ve ne istediklerini iyi bilirler. Bu yüzden hedefleri uğrunda attıkları her adım çok değerlidir. Ortada bir risk varsa koç burçları bunu yalnızca bir başka ihtimal olarak görür. Kafaları herkesten farklı çalışır. Aynı zamanda insanların aklını, davranışlarını okumada da çok iyilerdir. Burcun ünlüsü: Marlon Brando, Descartes 2. Boğa: Sportif Zeka Boğa insanları fiziksel dayanıklıkları ve gücü ile bilinirler. Bu da onları her türden spor aktivitesi için ideal kılar. Haliyle spor salonları da en sevdikleri yerlerden biridir. Ayrıca sosyal zekaları da oldukça iyidir. Gerçekten başkalarını önemseyen inanılmaz derecede merhametli ve empati yeteneği yüksek insanlardır. Burcun ünlüsü: David Beckham, Johan Cruyff.
3. İkizler: Dilbilimsel ve Matematiksel Zeka İkizler burçları kendilerini çok iyi ifade edebilen konuşma becerisi yüksek olan insanlardır. Aslında karmaşık ve kararsız olarak bilinirler ama söz konusu iletişime geldiğinde asla bu tarz insanlar değiller. Çoğu ikizler burcu yazma ve okuma konusuna fazlasıyla meraklılardır. Aynı zamanda sayılarla da araları oldukça iyidir. Burcun ünlüsü: İlber Ortaylı, Çetin Altan 4. Yengeç: Natüralist ve Kişisel-İçsel Zeka Yengeç burcu, insanlara yardım etmeyi ve onlarla ilgilenmeyi en çok seven burçtur. Bu burcun insanlarının insanlara olan sevgisi ve ilgisi asla bitmez. Aynı zamanda doğayla da arası çok iyidir. Hayvanlar ve bitkiler onlar için çok önemlidir. Hayvan ve bitki yetiştirmek konusunda epey yeteneklidirler. Ayrıca sezgileri de çok kuvvetli olan yengeçler, insanların ihtiyaçlarını ve ne hissettiklerini çok iyi bilirler. Burcun ünlüsü:Sezen Aksu, Lady Diana, Yıldız Tilbe.

5. Aslan: Müzikal ve Dilbilimsel Zeka Yaratıcıklarıyla ön plana çıkan aslan burçları, kafasına koyduğu her şeyi yapabilirler. Bu özellikleri onların müziği anlama ve üretme konusundaki yapı taşlarıdır. Melodiler ve ritimler rahatlıkla akıllarında kalır. Hatta birçok ünlü müzisyen de aslan burcudur. Ayrıca özgüvenli ve cesur aslanlar, kendilerini ifade etme konusunda da çok iyilerdir. Burcun ünlüsü: Madonna, Jennifer Lopez, Mick Jagger 6. Başak: Matematiksel ve Sosyal zeka Başakların matematiksel zekaları oldukça yüksektir. Kendileri için tam bir puzzle ustası diyebiliriz. Sabırlı olmaları, analitik düşünebilmeleri ve gözlem yetenekleriyle bu konuda en iyi olandırlar. Bu zeki insanlar rahatlıkla bir hipotezle ortaya çıkıp bunun doğruluğunu kanıtlayabilirler. Yani eğer bir gün “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasına katılırsanız düşünmeden arayacağınız ilk kişi başak burcu bir arkadaşınız olsun. Burcun ünlüsü: Aziz Sancar, Stephen King.
7. Terazi: Sosyal ve Müzikal Zeka Sosyal zekaları epey yüksek olan teraziler için hayatlarında denge ve huzur ikilisi çok önemlidir. Hal böyle olunca sosyal zekalarının yüksek olması pek yadırganmamalı. İnsanlarla her zaman çok uyumludurlar. Bu arkadaş canlısı ve interaktif bireyler diğer insanların hislerini kolayca anlayabilirler. Gerektiğinde ise kendi mutluluklarını başkaları için feda etmekten kaçınmazlar. Burcun ünlüsü: Pavarotti, John Lennon, Ayşegül Aldinç 8. Akrep: Sosyal ve Görsel Zeka Akrepler kendini çok iyi tanıyan azimli bireylerdir. Hedeflerini çok iyi bilirler ve onları gerçekleştirmek için ne kadar çalışmaları gerektiğinin farkındadırlar. İnsanların aklını okuyabilirler, o yüzden onlara yalan söylemek imkansızdır. Görsel zekaları da çok yüksek olan akreplerin resmetme yetenekleri çok iyidir. Bu da onların tasarım ve dizayn konularında iyi işler yapmalarını sağlar. Burcun Ünlüsü: Picasso, Dostoyevski, Marie Curie.
9. Yay: Sorgulayıcı ve Sportif Zeka Yaylar için çağımızın filozofları diyebiliriz. Hayat hakkında sorular sormaya bayılırlar. Bu da onları hayattaki amaçlarını aramaya yöneltir. Arayışlarının cevabını da rahatlıkla bulurlar. Sonuç olarak da her zaman ne yaptıklarını çok iyi bilirler. Ayrıca zihinleri ve vücutları senkronizedir. Fiziksel aktivitelerde çok iyidirler.Burcun Ünlüsü: Mehmet Ali Birand, Beethoven, Walt Disney 10. Oğlak: Matematiksel ve Dilbilimsel Zeka Oğlakların mantıksal-matematiksel zekası, en güzel özelliklerinden biridir ve kişilik özelliklerinin karışımına uygundur: sadık, samimi, merhametli ve en önemlisi iddialı. Hırsın gerçek anlamını bir oğlak burcunun hedefini başarma aşamasında en iyi şekilde kavrayabilirsiniz. Aynı zamanda iletişim konusunda da çok başarılıdırlar. Burcun Ünlüsü: Martin Luther King, Barış Manço, Isaac Newton 11. Kova: Sorgulayıcı ve Sosyal Zeka Kova burçları her şeyi sorgular ve her zaman bir cevap ararlar. Özellikle cevabı olmayan soruları düşünmek onlara inanılmaz bir haz verir. Hava grubunun da en zeki burcu olarak bilinirler. Ayrıca her ne kadar duygusuz olarak bilinseler de aslında en hümanist ve koca yürekli burçlarımızdandır. İnsanlara karşı hep çok anlayışlı ve yardımseverdirler. Burcun Ünlüsü: Abraham Lincoln, Mozart.
12. Balık: Natüralist ve Görsel Zeka Balık burçları için doğada bulunan canlı cansız her şey çok önemlidir. Ellerinden geldikçe doğayla iç içe olmak isterler. Natüralist bir zekaya sahip olmaları onların neden hayvan ve bitki yetiştirme konusunda bu kadar iyi olduğunu açıklar. Ayrıca hayal gücü yüksek olan balıklar, artistik yetenekler konusunda en iyisidirler. Burcun Ünlüsü: Ferhan Şensoy, Galileo Galilei, Victor Hugo.
Kaynak : yemekev.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar