Kuru ve Çatlak Topuklar Karbonat ile Nasıl Tedavi Edilir - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

29 Kasım 2019 Cuma

Kuru ve Çatlak Topuklar Karbonat ile Nasıl Tedavi Edilir

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Kuru ve Çatlak Topuklar Karbonat ile Nasıl Tedavi Edilir
Çatlak ve kuru topuklu ayaklar sadece kozmetik bir sorun olmakla kalmayıp, aynı zamanda ciltte kurumaya neden olabileceği gibi, deride kalın kallus ile birlikte sarı veya kahverenginin ortaya çıkması, özellikle kızarıklık, kaşıntı, iltihap ve kızarıklık gibi cilt sorunları ile karşılaştırır.Kırılmış topuklular nemsizliğin, kuru havanın, sağlıksız beslenmenin, uygun olmayan ayak bakımının, sert zeminlerin, uzun süreli ayakta durmanın ve yanlış ayakkabı tiplerinin giyilmesinin bir sonucu olabilir. Ayrıca, bu probleme katkıda bulunabilecek başka durumlar da vardır ve bunlar egzama, nasırlar, tiroid hastalığı ve diyabetlerdir. Doğru önlemler hemen alındığında çatlakların daha derinleşmesi, ağrı ve kanamaya neden olması engellenebilir. Bu durum için çok yararlı olan bazı ev ilaçları vardır.
Kuru ve Çatlak Topuklar Karbonat ile Nasıl Tedavi Edilir?
Çatlak ve kuru topuklu ayaklar sadece kozmetik bir sorun olmakla kalmayıp, aynı zamanda ciltte kurumaya neden olabileceği gibi, deride kalın kallus ile birlikte sarı veya kahverenginin ortaya çıkması, özellikle kızarıklık, kaşıntı, iltihap ve kızarıklık gibi cilt sorunları ile karşılaştırır.
Kırılmış topuklular nemsizliğin, kuru havanın, sağlıksız beslenmenin, uygun olmayan ayak bakımının, sert zeminlerin, uzun süreli ayakta durmanın ve yanlış ayakkabı tiplerinin giyilmesinin bir sonucu olabilir. Ayrıca, bu probleme katkıda bulunabilecek başka durumlar da vardır ve bunlar egzama, nasırlar, tiroid hastalığı ve diyabetlerdir.


Doğru önlemler hemen alındığında çatlakların daha derinleşmesi, ağrı ve kanamaya neden olması engellenebilir. Bu durum için çok yararlı olan bazı ev ilaçları vardır.
Kuru ve Çatlak Topuklar İçin Tedavi Yöntemleri
Tedavi 1
– 10 aspirin tableti (asetilsalisilik asit) veya tabletleri (asetaminofen) alın ve ince toz halinde ezin.
– 250 ml% 70 sürtünme alkolü ile kaplayın ve 1-2 gün bekletin.
– Her gece bir pamuk topu / yastığı veya gazlı bezle ıslatın, kullanmadan önce çalkalayın ve topuğunuza uygulayın.
– Ayağı plastik bir folyoya sarın ve bir gece bekleterek bir çorap takın.
– Uyandığınız zaman, suyla durulayın ve bir havlu ile kurulayın ve ardından yağlı krem ​​veya gliserin uygulayın.– 10 uygulamadan sonra iyileştirmeler göreceksiniz.
– Biraz daha iyi sonuçlar almak isterseniz, ayak kremini uygulamadan önce topuklarınızı bir ayak yıkayıcı ile ileriye ve pul pul dökebilirsiniz.
– Ağrılı varisli damarlardan muzdarip olmanız durumunda, bu tedavi yardımcı olacaktır.
– Ağrı, uygulandıktan hemen sonra azalacaktır.
Tedavi 2
Sadece süt ve kabartma tozuyla hazırlanan bu tedavi ile bu basit adımları izleyerek çatlak ve kuru topuklardan kurtulabilirsiniz.
– Kaynayana kadar bir litre sütte ısıtın.
– Sütü, daha sonra ayaklarınızı yerleştirebileceğiniz bir kaseye dökün.– Üç kaşık kabartma tozu ekleyin ve sıcak sütte çözünene kadar karıştırın.
– Sütün ayaklarınızı kolayca tutabileceğiniz bir sıcaklığa soğumasını bekleyin.
– Oturun ve ayaklarızı on dakika bekletin.
– On dakika sonra, ayaklarınızı ılık su ile durulayın ve ayaklarınızı çok iyi kurutun.
– Süt güçlü rejeneratif ve besleyici özelliklere sahiptir.
– Cilt bariyerini onarır ve sizi çok yumuşak topuklularla kavuşturur.
Kaynak : https://www.yemekev.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar