Sararan Tırnaklara Ne İyi Gelir - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

26 Kasım 2019 Salı

Sararan Tırnaklara Ne İyi Gelir

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sararan Tırnaklara Ne İyi Gelir
Tırnaklarınız çeşitli sebeplerle sararıyorsa, sırf bu sebepten ojesiz dolaşamıyor ve aslında onların daha da sararmasına yol açıyorsanız yaklaşın böyle.
Çünkü sağlıksız tırnakların belirtisi olan sararmanın çok basit bir yöntemle önüne geçebilir ve onları yeniden bembeyaz hale getirebilirsiniz.
Bu iki basit malzemeli yöntemin tarifini vermeden önce ise "Tırnak neden sararır?" sorusunu cevaplamakta fayda var.
Özellikle çoğu kadının en büyük sorunlarından biri olan tırnak sararmasının birden fazla nedeni olabilir.
Sürdüğünüz ojeleri uzun süre çıkarmıyor, özellikle koyu renk oje sürüyor ve tırnaklarınızın havasız kalmasına yol açıyorsanız... (Buna sebep olan ojelerin içinde bulunan formaldehit adlı madde.)
Yeterli C ve D vitamini almıyorsanız...
Sürekli ilaç kullanıyor ya da şeker hastasıysanız...
Sigara kullanıyorsanız...
Tırnaklarınızda sararmalarla karşılaşabilirsiniz.

Öncelikle bu yöntemin daha çok ojeden sararan tırnaklar için etkili olduğunu belirtelim. Ayrıca bu ve benzeri yöntemleri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışın ve tırnak sararmanızın nedenlerini öğrenin. Bu durum belki de başka bir hastalığın habercisi olabilir ve önlem alınabilir.
Şimdi iki basit malzemeyle tırnaklarınızı nasıl beyazlatabileceğinize geçelim:
İhtiyacınız olan sadece iki malzeme: Süt ve maden suyu. Bu iki malzemeyi 1-1 oranında bir kasede birleştirin. Yani iki malzemenin oranı birbirine eşit olmalı. Ardından ojesiz tırnaklarınızı 5 dakika kadar bu karışımın içinde tutun. Ardından tırnaklarınızı törpüleyerek işlemi tamamlayın.
Bu kadar basit!
Evinizde süt ya da maden suyu yoksa başka yöntemlere de şans verebilirsiniz tabii. Onları da hemen şöyle not edelim:
Bir limonu ikiye kesin ve suyunu sıkın. Üzerine ılık su ekleyerek tırnaklarınızı beş dakika bu suyun içinde tutun. Ardından limonla tırnaklarınızı ovun ve işlemi tamamlayın. Ayrıca limon tırnakları güçlendirerek kırılmasını da engelleyecektir.
Bir pamuğun üzerine 4-5 damla menekşe yağı damlatın ve tırnaklarınızı güzelce silin. Menekşe yağı ayrıca tırnaklarınızın uzamasına da yardımcı olur.
Bir çay kaşığı karbonatı bir çay kaşığı yoğurtla karıştırın. Tırnaklarınızı bu karışımla ovun ve hemen yıkayın. Yalnız dikkat; bu yöntemi haftada 3 günden fazla uygulamayın.
Son olarak eski bir diş fırçasının üzerine nohut tanesi büyüklüğünde diş macunu sıkıp tırnaklarınızı iyice fırçalayın. 10 dakika beklettikten sonra durulayın. İşte bu kadar!
Ama dediğimiz gibi tırnak sararmasının nedenini öğrenmek için önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
Sağlıklı günler dileriz.
Kaynak : https://www.yemekev.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar