KOLTUK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR? KOLTUKLARINIZ İLK GÜNKÜ GİBİ OLACAK - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

11 Aralık 2019 Çarşamba

KOLTUK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR? KOLTUKLARINIZ İLK GÜNKÜ GİBİ OLACAK

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
KOLTUK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR? KOLTUKLARINIZ İLK GÜNKÜ GİBİ OLACAK
Günlük hayatta en sık kullanılan eşyalardan biri koltuklardır. Bu kadar sık kullanılmaları sebebi ile de çok çabuk kirlenirler. İşte sizlere koltukları çok kolay ve hızlı bir yöntemle temizlemenin yöntemi.
Kirler, zamanla koltuk kumaşlarının içine nüfuz ederek çıkmayan lekelerin oluşmasına neden olabilirler. Hatta kumaşta biriken bu lekeler koltuk kumaşının renginin değişmesine de neden olabilir. Ancak, size tavsiye edeceğimiz bu yöntemle koltuklarda oluşan lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.
Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?
Malzemeler:
Sıcak su
Bir kap
Yumuşak beyaz pamuk bez
Temiz açık renkli bir sünger
Sıvı bulaşık deterjanı
Çıkmayan lekeler için;
Beyaz sirke
Karbonat
Boraks

Hazırlanışı:
2 bardak sıcak su ile 1 çorba kaşığı sıvı bulaşık deterjanını bir kabın içerisine koyun.
Malzemeler köpürene kadar güzelce karıştırın. Sıcak su, lekelerin çıkarılmasında daha etkili olacağından karışımı soğumadan kullanmalısınız.
Pamuklu bezi alarak hazırladığınız karışımın içine batırın. Koltuğunuzu bu bezle ovarak silin.
Sildikten sonra sabunlu karışımın kumaşa iyice işleyebilmesi için 10 dakika bekleyin. Ardından durulamak için temiz bir bezle koltuğu tekrar silin. Bu işlemi koltukta hiçbir tortu kalmayana kadar sürdürün.Aksi durumda kalıntılar kumaşta leke oluşturur. Sildiğiniz koltukların kuruması için camları açın. 1 gün boyunca kuruyana kadar üzerinde oturmamaya özen gösteriniz.
Çıkmayan Lekeler için Kullanılacak Yöntem
Eğer hala leke varsa sıcak su ve temiz bir bezle lekeleri ovun. Suya çeyrek bardak beyaz sirke ve bir yemek kaşığı karbonat ilave edebilirsiniz.Ardından temiz bir bezle lekeli bölgeyi durulayın. Koltuğu temizlemek için boraks bazlı temizleme tozu da kullanabilirsiniz. Bu işlem için de boraksın kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyun.
https://hisleraynasi.net/
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar