Patatesleri Bulaşık Makinesine Dizip Çalıştırınca Şaşırtıcı Gerçeği Görün - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

21 Aralık 2019 Cumartesi

Patatesleri Bulaşık Makinesine Dizip Çalıştırınca Şaşırtıcı Gerçeği Görün

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Patatesleri Bulaşık Makinesine Dizip Çalıştırınca Şaşırtıcı Gerçeği Görün
Pratik bilgiler yaşam kurtarıyor. Belki çok gerçekçi bir yorum gibi görünmeyebilir fakat az şeyler ile yapılan şeylere çok şaşıracaksınız, bu yorumun gerçek olduğuna inanacaksınız. .. İşte basitçe uygulayabileceğiniz mutfaktan temizliğe dair pratik bilgiler.
Beyaza Boyanmış Kapı ve Pencereler
Evinizin beyaza boyanmış kapı, pencere ve eşi tahta kısımlarını çok ucuza temizleyebilirsiniz. Birkaç soğanı, iyice yumuşayıncaya kadar kaynatın. Azıcık soğuyunca temizlenecek yerlere bir bezle sürün. Boyanın pırıl pırıl parlaması için çok fazla ovmanız gerekmeyecektir.
Durulama operasyonunu patatesle deneyinBulaşık makinenizin üst kısmına patatesleri dizin ve durulamayı başlatın. makine bittikten sonra lekelerin gittiğini göreceksiniz.Bu yöntemi özellikle yüksek adette patates ile yemek yapmak zorunda olduğunuz zamanlar kullanabilirsiniz.Durulama esnasında deterjan kullanılmadığı, makineniz yalnızca temiz su ile patatesleri temizleyecektir.Bu operasyonu ıspanak için de kullananlar olduğunu öğreniyoruz. Seçim edip etmemek size kalmış.Banyo için Sirke
Banyonuzun temiz olmasını isterseniz haftada bir sıcak sirke ile yıkayınız. Sirkeyi ateşte kaynattıktan sonra banyonun içine dökerek bir bezle iyice siliniz, sonra temiz su ile yıkayınız.
Kirleri yok etmek için limon suyunu kullanın
Deterjan koyduğunuz dağılmaya limon suyu koyun. Limonun asidi makinenizdeki kirleri daha basit çıkarmanıza yardımcı olacaktır.
Minik mutfak eşyalarınızı bir bezle makineye atın
Plastik kapak ve kenarlardan düşebilecek minik eşyalarınızı tel örgü bir bezle makineye atarsanız size basitlik sağlayacaktır.
Tıkacınızda kalmış yemek yıkıntılarını temizleyin
Bulaşık makinenizin alt rafının altında çıkarılabilir bir tıkaç vardır; musluğun altında durulayabilir ya da yapışık şeyleri havlu yardımıyla çıkarabilirsiniz. Minik yıkıntıları çıkarmak için diş fırçası kullanınMinik yıkıntıları çıkarmak için diş fırçası kullanın
Tıkacınızdaki minik yapışmış harabe ve tortuları havluyla çıkarmanız zor olacaktır. Bunun için kullanmadığınız diş fırçanızdan yardım alabilirsiniz.
Yoğun bir temizlik için sirke ile makinenizi çalıştırın
Sirke leke, kireç ve tortuları temizlemede harika bir çözümdür. Üst kısma 2 bardak sirke koyarak yapacağınız bu yöntemde deterjan kullanmayın. Kurutmayı da kapatmayı unutmayınız.
Evinizde bulaşık tabletleri yapın
Boraks, çamaşır sodası, tuz ve birkaç öteki malzemeyle evinizde bulaşık cihazınız için tabletler yapabilirsiniz. Hem katkı maddesiz hem de daha sağlıklı olacaktır.Çatal, bıçak ve kaşıklarınızı karmaşık dizmeyin
Çatallar bir yana, kaşıklar bir yana olmak üzere dizerseniz makinenizi boşaltırken basitlik olur. Bıçaklarınızı da ters dizerseniz çıkartırken görünmez kazalara neden olmaz.
Şapka gibi biçimi bozulabilecek eşyalarınızı aygıtta yıkayın
Şapkalarınızı bulaşık makinesinde yıkarsanız biçimi ilk aldığınız gibi olacaktır. Soğuk suyla banal devireme operasyonunu seçiniz ve şapkayı üst rafa koyunuz. Kurutma operasyonunu kapatmayı unutmayınız, durulamadan sonra şapkayı çıkarıp güzel havada kurumasını sağlayınız.Bulaşığa başlamadan önce lavabonuza sıcak su dökün
Makinenizi başlatmadan önce lavabonuza sıcak su dökerseniz, makine çalıştığında sıcak suyla başlayacaktır. Bulaşıklarınızın soğuk suyla temasını yasaklayacak olan bu hareket, özellikle soğuk kış aylarında gerçekten çok önemlidir.
Oyuncak, fırça ve terliklerinizi makinede yıkayın
Hem çocuğunuzun oyuncaklarını dezenfekte edip hem de saç fırçalarınızı, terliklerinizi temizlemek mi istiyorsunuz? bulaşık makineniz size bu imkanı sunuyor.
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla insanların yararlanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Kaynak : https://sifalitarifler.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar