Kirli Bulaşıklar İçin Harika Çözüm Patates Kabuğu Yöntemi

Kirli Bulaşıklar İçin Harika Çözüm Patates Kabuğu Yöntemi
Patates kabuğu ile bulaşıkları yıkayabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yöntem, içinde fosfat bulunan diğer kimyasal temizlik ürünlerinden çok daha kullanışlı! Patates doğal bir yağ gidericidir, bu yüzden kirlenmiş her türlü yüzey için kullanılabilir. Peki patates kabuğu nasıl kirleri çıkarabiliyor?
Marketlerde bulabileceğiniz temizlik ürünlerinin aksine, organik patates kabuğunda hiçbir kimyasal bulunmaz. Bu yüzden patates kabuğu kullanarak doğaya zarar vermemiş olacaksınız. Buna ek olarak, sert kimyasalların neden olduğu alerjik reaksiyonlardan da korunmuş olacaksınız
Patates kabuğundaki bileşenler farklı yüzey türleriyle uygundur ve bu nedenle mutfağınız da kolaylıkla kullanabilirsiniz. tencerelerinizdeki ve tabaklarınızdaki yağ lekelerini bu doğal deterjanla çıkarabilirsiniz. Patates kabukları kararmış mutfak aletlerini temizlemenize de yardımcı olabilir. İşte sizin için patates kabuğuyla 3 temizleme yöntemini paylaştık.Kirli yüzeyler için
Birkaç parça patates kabuğu ile kuvvetli bir şekilde kirlenmiş yüzeyleri ovun. 2-3 dakika boyunca ovmaya devam edin ve arkasından durulayın.
Kirli bulaşıklar için
İçinde patates pişirdiğiniz su, tavalarınızda, tencerelerinizde ve diğer mutfak gereçlerinizde biriken yapışmış haldeki yağı yumuşatır.
Geniş bir kabın veya lavabonun içine (gider kısmı kapalı haldeyken) hala sıcak haldeyken bu suyu dökün .Kirli bulaşıklarınızı bu suyun içine daldırın ve yaklaşık 15 veya 20 dakika boyunca bu şekilde kalmasına izin verin. Sonrasında ise bir süngerle bulaşıkları silin ve ardından durulayın.
Taze patates ve kaynar su karışımı
Taze patates kabuklarını kaynar suyla karıştırmak da alternatifleriniz arasında.Kabukları 30-40 dakika boyunca kaynar suyun içinde bekletin ve sonra bu karışımı kuvvetli bir şekilde karıştırın. Köpüklü bir karışım elde edeceksiniz. Karışım soğuduğu zaman buzdolabına koyun ve bir gece bekletin. Leke çıkarıcınız ertesi gün kullanıma hazır hale gelecek.
Daha güçlü karışım için patates kabuğu ve tuz
Temizlemeyi planladığınız mutfak gerecini birkaç dakika boyunca ısıtın.Temizlenmesi gereken yüzeye bol miktarda tuz serpin. Yanmamak için bu işlemi dikkatli bir şekilde yapın. Ardından kirli bölgeleri patates kabukları ile birkaç dakika boyunca dairesel hareketlerle ovun.İyice temizlendiğini düşündüğünüz zaman durulayın.
Kaynak:https://sifalitarifler.com

Yorumlar