Öksürük Krizinden Fazla Kiloya, Birçok Soruna Çare Doğal Reçete: Pekmez Limon Karışımı - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

6 Ocak 2020 Pazartesi

Öksürük Krizinden Fazla Kiloya, Birçok Soruna Çare Doğal Reçete: Pekmez Limon Karışımı

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Öksürük Krizinden Fazla Kiloya, Birçok Soruna Çare Doğal Reçete: Pekmez Limon Karışımı
Boğazında minik bir kaşıntı hissettiğinde ya da burnu akmaya, hapşırmaya başladığında hemen doğal yiyeceklerden destek almaya başlayanlardan, şifa dolu yiyecekleri daha çok tüketmeye özen gösterenlerdenseniz bu karışım da vazgeçilmezlerinizden olacak, eminiz. Pekmez limon karışımından söz ediyoruz.
Hazırlaması çok kolay, pekmez ve limondan aldığı güçle vücuda faydalarıysa sayfalara sığmayacak kadar fazla olan bu karışım, size pekmezin tahinle olan muhteşem uyumunu bile unutturur, şifasıyla her gün yemek isteyeceğiniz bir lezzet haline gelir.
Kendisi aslında uzun yıllardır kullanılan, annelerimizden, hatta anneannelerimizden bize kalan bir yöntem ama son zamanlarda onu bilen pek yok. E hadi o zaman sizi merakta bırakmadan pekmez limon karışımı nedir, nasıl uygulanır, ne işe yarar birlikte öğrenelim.
Pekmez limon karışımı nedir, nasıl hazırlanır ve uygulanır?

Pekmez limon karışımı, adından da anlaşılabileceği gibi bu iki malzemenin bir araya gelip biraz da suyla buluşmasıyla ortaya çıkan oldukça kolay bir tarife sahip. Bu karışımı önemli hale getirense öksürükten fazla kilolara, birçok soruna çözüm olması. Peki bunu nasıl sağlıyor? Pekmezin içine dahil olan taze sıkılmış limon suyu, hem C vitamini bakımından çok zengin olduğu için antioksidan etkisi gösteriyor hem de pekmezin faydalarının vücuda neredeyse on kat daha fazla etki etmesini sağladığı söyleniyor.
Pekmez-limon karışımının nasıl yapıldığına gelince, bu kolay karışımın tarifi temel olarak şöyle:
Pekmez limon karışımı için gerekli malzemeler:
3 yemek kaşığı pekmez (üzüm, keçiboynuzu, dut ya da dilediğiniz başka bir doğal pekmez olabilir)
Yarım limonun taze sıkılmış suyu
1 su bardağından biraz az içme suyu
Pekmez limon karışımı nasıl hazırlanır ve uygulanır?
Bir su bardağından biraz az olacak şekilde içme suyu doldurduğunuz su bardağının içine pekmez ve taze sıktığınız limon suyunu ilave edin. Güzelce karıştırın. Hazırlaması bu kadar pratik olan bu karışımı uygulamak da bir hayli kolay tahmin edebileceğiniz gibi.Karışımdan fayda görebilmek için sabahları aç karnına hazırladığınız bu pekmez limon suyunu afiyetle içebilirsiniz. Eğer daha hızlı etki etmesini istiyorsanız karışımı 2 yemek kaşığı pekmezle hazırlayıp sabah ve akşam, günde 2 kez aç karnına içebilirsiniz. Bu uygulamayı her hafta 6 gün uygulayıp 1 gün vücudunuzu dinlendirebilir, bu şekilde kısa sürede kansızlık üzerindeki olumlu etkilerini dahi görmeye başlayabilirsiniz.
Pekmez limon karışımının vücuda faydaları nelerdir?
Pekmez limon karışımının nasıl yapıldığını ve uygulandığını öğrendiğimize göre gelelim bu karışımın ne işe yaradığına. Pekmez limon karışımının faydaları şöyle:
Bir türlü bitmek bilmeyen öksürük krizlerinin sona ermesini sağlıyor.
Boğazda oluşan ağrıların, kaşıntıların ve iltihaplanmaların geçmesine destek oluyor.Grip-nezle gibi kış hastalıklarına karşı vücudu koruyor, halihazırda var olan bu kış hastalıklarının çok daha kısa sürede geçmesine yardımcı oluyor.
Bol miktarda demir içeren bu karışım, bu sayede kansızlığa da iyi geliyor. Düzenli olarak kullanıldığında kansızlık düzeninin azaldığı, hatta bu sorunun zamanla yok olduğu da söyleniyor.
Vücuda enerji veriyor, özellikle kendini sürekli halsiz ve yorgun hissedenlerin çok daha zinde hissetmelerine yardımcı oluyor.
Tatlı yeme isteğini azaltıyor.
Aynı zamanda vücudu serbest radikallerden, yani zararlı maddelerden koruyor.
Hem tatlı yeme isteğini azalttığı hem de kan dolaşımını hızlandırdığı için kilo vermek isteyenlere de destek olan pekmez-limon karışımı, daha uzun süre tokluk sağlıyor, zayıflamak isteyenlere destek oluyor.
Pekmez limon karışımını uygulamadan önce bilmeniz gerekenler
Eğer özel bir diyet uygulamanızı gerektiren bir rahatsızlığınız varsa, düzenli olarak kullandığınız yüksek etkili ilaçlar varsa bu karışımı uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalı, onun önerileri doğrultusunda hareket etmelisiniz.
Boğazınız ağrıyorsa ve bundan kurtulmak için pekmez-limon karışımını yapıyorsanız kullanacağınız içme suyunu oda sıcaklığında değil, biraz daha ılık halde kullanmanız iyi olacaktır. Ancak dikkat, içine pekmez ilave edeceğinizden su çok sıcak olmamalı.
Bu karışımı uyguladıktan sonra 2 saat içinde çay-kahve gibi kafein içeren yiyecek ve içeceklerden uzak durmaya özen göstermelisiniz.
Eğer tatlı yeme isteğinizi bastırmaya ihtiyaç duyarsanız pekmez ve limon suyunu içme suyuna karıştırmadan, doğrudan tüketebilirsiniz. (2 yemek kaşığı pekmezin içine yarım limonun suyunu karıştırıp tüketmeniz yeterli)
Kaynak : https://yemek.com/
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar