Sabahları Ceviz Suyu İçmenin Faydaları - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

31 Ocak 2020 Cuma

Sabahları Ceviz Suyu İçmenin Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sabahları Ceviz Suyu İçmenin Faydaları
Cevizin insan sağlığına faydalı yönlerini duymuşsunuzdur. Zengin besin değerleri ve proteinlere sahip cevizin en az kendisi kadar suyu da yararlı. Sabah uyanır uyanmaz bir gece önceden hazırladığınız ceviz suyunu içerseniz gün boyu enerjik olacak, sağlığınıza sağlık katacaksınız.
Protein bakımından zengin
Bol yağlı bir yemiş olan ceviz, yüksek oranda protein içerir. Özellikle hayvansal gıda tüketmeyenler için ceviz suyu çok faydalıdır. Eğer vejetaryen, pesketaryen ya da vegan besleniyorsanız ihtiyacınız olan proteini cevizden alabilirsiniz.
Tok tutuyor
Ceviz suyu içindeki bol protein sayesinde uzun süre tok tutuyor ve yağ yakımını kolaylaştırıyor.
Kolesterol düzenleyici
Eğer kolesterol sorununuz varsa ceviz suyunun kolesterol düzenleyici etkisi de var. Ceviz suyu kötü kolesterolün yükselmesine engel oluyor. Ceviz suyu tüketilmesi kötü kolesterolün düzenlenmesinde etkilidir.

Damar sağlığına faydalı
Ceviz suyu damar sağlığına iyi geliyor. Düzenli ceviz suyu tüketilmesi kalp, damar ve dolaşım sistemine faydalı. Damarların tıkanmasına engel olarak kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor.
Sindirime yardımcı
Ceviz suyu tüketmek sindirimi de kolaylaştırıyor. Ceviz suyunun içerdiği omega 3 yağ asitleri sinir sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasında yardımcı. Eğer kabızlık problemi yaşıyorsanız ceviz suyu tuvalete kolayca çıkmanıza yardımcı olacak.
Emziren anneler tüketmeli
Emziren anneler ve hamileler için de ceviz suyu çok yararlıdır. Emziren annelerde ceviz suyundaki vitaminler süt yoluyla bebeğe de geçer. Bu dönemde bebek için gerekli olan vitaminler doğal yolla alınmış olur.
Cildinize doğal bakımCeviz suyu cildiniz için en sağlıklı bakımlardan biridir. İçerdiği vitaminler sayesinde cildinize bakım yapar. Ceviz suyunu cilt temizliğinizde kullanarak daha arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz. Banyoda şampuandan sonra saçınızı ceviz suyuyla yıkamak saçınızı daha parlak ve canlı gösterir. Aynı zamanda hazırladığınız ceviz suyunu el ve ayak bakımınız için de kullanabilirsiniz.
Şeker hastalarına faydalı
Ceviz suyu kan şekerini dengeleyerek diyabete iyi gelir.
Ceviz suyu nasıl hazırlanır?
Ceviz suyu için ihtiyacınız olan malzemeler 1-2 ceviz ve 1 su bardağı su
Yapılışı:
Ceviz içlerini çıkarın 1 bardak suyun içine atın.
Ceviz suyunu 1 gece bekletin.
Sabah aç karna kahvaltıdan 30 dakika önce hazırladığınız ceviz suyunu için.
Ceviz suyunu içtikten sonra cevizleri yemeyi ihmal etmeyin.
Kaynak: https://www.kadinlarduysun.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar