Karın Şişkinliği Olanların Kesinlikle Yememesi Gerekenler - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

6 Şubat 2020 Perşembe

Karın Şişkinliği Olanların Kesinlikle Yememesi Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Karın Şişkinliği Olanların Kesinlikle Yememesi Gerekenler
Karın şişkinliği hemen herkesin karşılaştığı bir sorun. Sık sık tekrarlanması halinde insanı rahatsız edebiliyor. Neyse ki bundan kurtulmanın yolları da var. Bir yöntemi sizlerle paylaşarak 24 saat içinde karın şişkinliğinden kurtulmanızı sağlıyoruz.
İşte karın şişkinliğine neden olan şeyler:
Regl ya da hormonal değişikliğe neden olan geçici rahatsızlıklar
Fazla ekmek, süt ve süt ürünleri tüketimi
Alerji
Vücudunuzun proteini sindirmede yetersiz kalması
Stres
Susuzluk
Kabızlık
Nasıl önüne geçilir?
Limonlu su içinGünün erken saatlerinde sindirim sisteminizi uyarmanın bir yolu da kalkar kalkmaz limonlu su içmek. Limon, vücuttaki pH değerinin dengelenmesini sağlıyor. Öte yandan yiyeceklerin daha kolay parçalanmasını sağlayarak sindirime yardımcı oluyor. Limonun bir diğer alternatifi de yeşil çay. Kahvaltıda yeşil çay içmeyi deneyebilirsiniz.
Sıvıyı azaltın
Karın şişkinliğinin bir nedeni de karında toplanan fazla su veya sıvı. Muz gibi lif ve potasyum açısından zengin şeyler yemeyi deneyin. Böylelikle vücudunuzdaki fazlalık sıvıdan kurtulacaksınız.
Kinoa tüketin
Kinoada bulunan kalsiyum ve magnezyum oranı karın şişkinliği için iyidir. ‘Yanlış’ lifler tüketmeyin. Life karşı aşırı hassassanız karın şişkinliği hissedebilirsiniz. Aşırı ekmek, fasulye ve lahana tüketmek buna neden olabiliyor. Çözümlenebilir lifler içeren yiyecekler tüketmelisiniz. Yulaf ezmesi, baklagiller, sebzeler, kök sebzeleri, meyveler ve tanecikli meyveler karın şişkinliğini azaltır.
Süt ve süt ürünleri tüketiminizi azaltın
Süt ve süt ürünleri tükettikten sonra karnınızın şiştiğini hissediyorsanız, bunları çok az tüketin.Tropikal meyveler tüketin
Papaya ve ananasın karın şişkinliğine iyi geldiği biliniyor. İki meyvede de protein sindirimini kolaylaştıran ve yiyeceklerin hızlıca parçalanmasına yardımcı papain ve bromelain ismindeki iki enzim bulunuyor.
Ürünlerin bilgilerini dikkatlice okuyun
Vitamin takviyelerinin bazılarında buğday ve laktoz bulunuyor. Laktoz ve glüten duyarlılığınız varsa bunlar sorunlara yol açıyor. Sorunlardan biri de karın şişkinliği. Aldığınız ürünlerde glüten, laktoz veya şeker olmadığından emin olun.
En önemlisi de stres yapmayın!
Karnınız strese karşı çok hassastır. Stresli bir yaşam tarzı da karın şişkinliğine neden olur. Stres yapmamaya dikkat edin! Karın şişkinliğiniz varsa bunu görmezden gelmeyin. Görmezden gelmek yerine karın şişkinliğine tükettiğiniz hangi yiyecek ve içeceklerin neden olduğunu gözlemlemeye çalışın.
Bir arkadaşınız karın şişkinliğinden şikayetçi olabilir. Yazıyı paylaşarak karın şişkinliği hakkında bilgilenmesini sağlayın.
Kaynak: https://www.kadinlarduysun.com/
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar