Vücudun Düzenli Çalışmadığını Gösteren 11 Hormon Belirtisi - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

9 Şubat 2020 Pazar

Vücudun Düzenli Çalışmadığını Gösteren 11 Hormon Belirtisi

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Vücudun Düzenli Çalışmadığını Gösteren 11 Hormon Belirtisi
Vücudun hormon dengesi bozulduğunda, vücut sorunlar yaşamaya başlar. Hormonların artmasına ve azalmasına sebep olabilecek birçok sebep vardır. Bu sebepleri iyi analiz ederek sorunun nereden kaynaklandığını ve nasıl çözeceğinizi anlamak hiç te zor değil.
Östrojen kadınlarda yumurtalıklardan sentezlenen bir hormondur. (Düşük seviyelerde erkeklerde de bulunur.) Bu hormon kadınların vücudunun olması gerektiği gibi çalışması için hayatidir. Hem gelişme sürecinde hem de anlık tepkilerin oluşmasında östrojenin rolü oldukça fazladır. Östrojen seviyesinin dalgalanması yaşa ve menstüral döngüye bağlıdır. Fakat bu seviyenin çok düşük veya çok yüksek olması vücutta problemlere yol açar.nn200 pg/ml üzerinde olan östrojen seviyesi yüksek kabul edilir. Ergenlik ve hamilelik dönemlerinde bu hormon doğal olarak artar fakat fazla kilolu kadınlarda da bu seviyeler görülmektedir. Çünkü yağ hücreleri östrojen üretebilir. Ayrıca diyabet hastalarında ve yüksek tansiyon problemleri yaşayan kadınlarda da östrojen fazlalığı görülen bir durumdur. Bu seviye yüksekliği göğüs ve rahim kanserlerine yakalanma riskini arttırıyor.nnVücutta

Östrojen Seviyesinin Muhtemel SebeplerinObezitenYüksek TansiyonnDiyabetnBazı ilaçlarnStresnKalp-Damar HastalığınAşırı Alkol TüketiminÇevresel ToksinlernBitkisel östrojen içeren besinlerin fazla tüketimi(Örn. Soya) Vücudun Düzenli Çalışmadığını Gösteren 11 Hormon Belirtisi
Vücudun hormon dengesi bozulduğunda, vücut sorunlar yaşamaya başlar. Hormonların artmasına ve azalmasına sebep olabilecek birçok sebep vardır. Bu sebepleri iyi analiz ederek sorunun nereden kaynaklandığını ve nasıl çözeceğinizi anlamak hiç te zor değil.Vücutta bulunan Fazla Östrojenin Yaygın Göstergeleri Arasında:Hal ve hareketlerde tutarsızlık,Sürekli bir kaygı durumu,depresyon,Uykusuzluk,nKarın bölgesinde şişkinlik,Kilo Artışı,Saç Dökülmesi,nTükenmişlik Hissi,Menstüral Döngü Düzensizliği,Cinsel İsteksizlik,Göğüslerde Aşırı Hassaslık.
Vücudun Düzenli Çalışmadığını Gösteren 11 Hormon Belirtisi
Vücudun hormon dengesi bozulduğunda, vücut sorunlar yaşamaya başlar. Hormonların artmasına ve azalmasına sebep olabilecek birçok sebep vardır. Bu sebepleri iyi analiz ederek sorunun nereden kaynaklandığını ve nasıl çözeceğinizi anlamak hiç te zor değil.-Östrojen Seviyesini Düşürmenin Yolları:nYukarıda belirttiğimiz semptomların birkaçını yaşıyorsanız mutlaka doktorunuzu ziyaret edin ve şikayetlerinizi belirtin. Östrojen seviyenizi dengelemek için birçok doğal yöntem mevcut. Vücudunuzu yeniden rayına oturtmak için hayatınızda birkaç ufak değişiklik yapmak yeterli olacaktır.nn-Alkolden Uzak Durun:nKaraciğer östrojen seviyesini dengeleyen organdır. Aşırı alkol karaciğerinize zarar vererek bu işlevine zarar verecektir ve bu sebeple vücudunuzda gereğinden fazla östrojen dolaşacaktır. Günde bir içecekten fazlası göğüs kanseri riskini de arttırmaktadır.nn-Organik Beslenin:nOrganik olmayan yiyeceklerde oldukça fazla kimyasal ve böcek ilacı bulunur ve bu kimyasal maddeler vücutta östrojen gibi davranır. Mümkün olduğunca, vücudunuza güvenmediğiniz yiyecekler girmediğine emin olun.
Vücudun Düzenli Çalışmadığını Gösteren 11 Hormon Belirtisi
Vücudun hormon dengesi bozulduğunda, vücut sorunlar yaşamaya başlar. Hormonların artmasına ve azalmasına sebep olabilecek birçok sebep vardır. Bu sebepleri iyi analiz ederek sorunun nereden kaynaklandığını ve nasıl çözeceğinizi anlamak hiç te zor değil.Egzersiz Yapın:nDüzenli ve yoğun egzersiz yapmanın östrojen seviyesini %7 oranında azalttığı görülmüştür. Egzersiz sonucu kaybedeceğiniz yağ miktarı da östrojen seviyenizin dengelenmesinde olumlu etki yapacaktır. Uluslararası Kanser Vakfı haftada 4 saatlik egzersizi Gösteren 11 Hormon Belirtisi
Vücudun hormon dengesi bozulduğunda, vücut sorunlar yaşamaya başlar. Hormonların artmasına ve azalmasına sebep olabilecek birçok sebep vardır. Bu sebepleri iyi analiz ederek sorunun nereden kaynaklandığını ve nasıl çözeceğinizi anlamak hiç te zor değil.

Egzersiz Yapın:nDüzenli ve yoğun egzersiz yapmanın östrojen seviyesini %7 oranında azalttığı görülmüştür. Egzersiz sonucu kaybedeceğiniz yağ miktarı da östrojen seviyenizin dengelenmesinde olumlu etki yapacaktır. Uluslararası Kanser Vakfı haftada 4 saatlik egzersizi kanser riskini azaltmada önemli bir etmen olduğu için tavsiye ediyor.nnBiberiyenBiberiye yağını kan akışınızı hızlandırması sebebiyle östrojen seviyenizi düşürmekte kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bağışıklık sisteminiz güçlenecek, tiroid bezinizin fonksiyonu artacak ve sahip olduğu antioksidanlar hafızanızı güçlendirecektir. Kas ağrılarınız varsa geçecek ve saçlarınız daha sağlıklı uzayacaktır.nnYağsız Keten TohumunYağsız keten tohumu tüketimi östrojen seviyenizi dengeleyici bir etkiye sahiptir. Östrojen kaynaklı kansere yani, göğüs, yumurtalık ve rahim kanserlerine yakalanma riskinizi azaltır. Bir yemek kaşığı keten tohumunu yulaf ezmesine veya mısır gevreğinize karıştırarak veya bir kase yoğurda ekleyerek tüketebilirsiniz.
Kaynak:https://www.hashaberler.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar