CENNET HURMASI YEMENİN VÜCUDA MUHTEŞEM ETKİLERİ - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

19 Mart 2020 Perşembe

CENNET HURMASI YEMENİN VÜCUDA MUHTEŞEM ETKİLERİ

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

CENNET HURMASI YEMENİN VÜCUDA MUHTEŞEM ETKİLERİ
Görünüş olarak domatese benzeyen cennet elması, sağlığımız için tam bir şifa deposudur. 
İçeriğinde bulunan zengin vitaminler ve antioksidanlar sayesinde hastalıklara karşı kalkan görev gören Trabzon 

hurmasının en önemli özelliklerinden biri de kanser düşmanı olmasıdır. Trabzon hurması olarak da bilinen ve ülkemizde bol miktarda yetişen cennet hurması, beden, saç ve cilt dostu özelliğinin yanı sıra 

sağlık açısından oldukça mucizevi olan bir meyvedir. Adına boşuna aynı zamanda cennet hurması denilmiyor.Sağlığa faydaları o kadar çok ki; Cennet hurması özellikle diyet lifi açısınsından oldukça zengindir. 100 gr cennet hurması 3,6 gr lif içerir ki bu oldukça iyi bir değerdir. Antioksidan kapasitesi çok fazladır. 100gr’ı 70 kaloridir. Özellikle A vitamini açısından çok zengindir. Bunun yanı sıra B ve C vitaminleri de mevcuttur. Ayrıca potasyum, kalsiyum ve fosforu en yüksek oranlarda ihtiva etmektedir.
Cennet Hurmasın Faydaları Nelerdir? Sindirim sistemine faydalı; Mide ve bağırsak dostu. Mideyi kuvvetlendirir. Gastrit tedavisine yardımcı oluyor. Bağırsak florasındaki bakterileri dengeler.Bağırsak iltihabını giderir. Özellikle de oniki parmak bağırsağı rahatsızlıklara bire birdir. Protein desteği sağlıyor. İştahsızlığı azaltıyor. Kilo alma problemi olanlara sağlıklı kilo olmalarına destek oluyor. Bunu içerdiği yoğun protein ile yapıyor.
Bağışıklık sistemini güçlendiriyor; Özellikle antioksidanlar açısında zengin olması nedeniyle kansere karşı kalkan görevi görüp, sizi koruyor. Kalp ve damar sağlığına katkıları çok büyük. Özelliklekansızlık çekenler mutlaka tüketmeli. Çünkü kansızlığı da tedavi ediyor. Ayrıca kolesterolü de düşürür. Özelikle son yıllarda yapılan araştırma sonuçlarını bunu destekliyor. Vücuttaki vitamin, mineral ve protein eksikliğini gidererek saçlarda ve ciltte değişim yaratıyor. Yüksek tansiyonu düşürüyor. Bu yüzden düşük tansiyonu olanların dikkatli tüketmesi gereken bir meyve.
Kaynak : http://www.ajansgunleri.com/
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar