Kemiklerinizi ve Eklemlerinizi Bu Tarifle Güçlendirin - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

15 Mart 2020 Pazar

Kemiklerinizi ve Eklemlerinizi Bu Tarifle Güçlendirin

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Kemiklerinizi ve Eklemlerinizi Bu Tarifle Güçlendirin
Yaşlandıkça vücudumuz, kendisini eskisi gibi onaramamaya başlar. Bunun sebebi vücuttaki hücre ölümlerinin doğan hücrelerden fazla olması ve vücudun yıpranmasıdır. Bu yıpranmanın önüne geçmenin, hiç değilse olabildiğince geciktirmenin yolu; sağlığımız yerindeyken dengeli beslenerek, uykumuza dikkat etmek ve günlük stresin akıl sağlığımızı bozmasına izin vermemektir. İş hayatı, sosyal hayat derken aslında en çok önem vermemiz gereken kişiyi unutuyoruz.
Vücudumuz yaşlandıkça kemiklerimiz daha kırılgan hale gelir ve eskisi kadar güçlü olmayız. Hızlı ayağa kalktığımızda veya alışık olmadığımız bir mesafeyi koştuğumuzda eklem ağrılarımız ortaya çıkar. Eğer kemikleri ve eklemleri fazla zorlarsak, hafif sakatlıklardan ciddi kırıklara kadar birçok soruna yol açabilir. Günlük aktivitemizin yanı sıra duruş bozukluğu da kemiklerin ve eklemlerin yıpranmasında büyük rol oynuyor.Kemik ağrısı bilinen en şiddetli ağrılardan biridir. Durum bu kadar kötüleşmeden vücudunuz size yavaş yavaş sinyal vermeye başlar. Geçmeyen ağrılar, sürekli yorgunluk ve bazı eklemleri tam anlamıyla kullanamama gibi şikayetleriniz başladıysa, bir ortopedi uzmanını ziyaret etmenin vakti gelmiş demektir.
Bahsettiğimiz bu ağrılardan kurtulmak için, aşağıda vereceğimiz tarifi uygulayabilir ve sağlıklı yaşamınıza geri dönebilirsiniz.Malzemeler
2 yemek kaşığı Arnavut biberi
Yarım bardak ısıtılmış zeytinyağı
1 bardak elma sirkesi
3 çay kaşığı zencefil tozuHazırlanışı
Isınmış zeytinyağının üzerine biber ve zencefili ilave edin. Malzemeleri sirkeye ilave etmeyi de seçebilirsiniz. Ardından macun haline gelene kadar iyice karıştırın ve ağrılı bölgeye uygulayın. 20 dakika kadar beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Günde iki kere uygulayın.
Neden faydalı?Arnavut biberinin barındırdığı kapsaisin maddesi doğal bir ağrı kesicidir. Sürdüğünüz bölge yanmaya başlayacak ve kısa bir süre içerisine ağrınızı geçirecektir. Birkaç haftalık düzenli kullanımın ardından, kemiklerinizin ve eklemlerinizin güçlendiğini ve ağrılarınızın artık eskisi kadar canınızı sıkmadığını fark edeceksiniz.
Kaynak: https://www.yemekev.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar