EL VE AYAK NASIRLARINIZI KOLAYCA GEÇİRİN.. İŞTE O YÖNTEM !! ŞOK OLACAKSINIZ

EL VE AYAK NASIRLARINIZI KOLAYCA GEÇİRİN.. İŞTE O YÖNTEM !! ŞOK OLACAKSINIZ
Ayaklarımız vücudumuzun en önemli yerlerinden biriyken neden onlara gereken özeni göstermeyiz? Tüm vücut ağırlığımızı desteklemeleri ve bizi bir yerden başka bir yere taşımaları biraz daha fazla özen göstermek için yeterli sebepler değil mi? Örneğin tıpkı yüzünüze bakım uygular gibi ayağınıza da bakım yapmalısınız. Eğer bakımsız bırakırsanız, hasar ve ihmal işaretleri belli olmaya başlayacaktır. Bugünkü yazımızda, sizlerle ayakta oluşan ayak nasırlarını geçirmeye yarayan birkaç ev tedavisi paylaşacağız. Artık ayaklarınız daha güzel gözükmekle kalmayacak; aynı zamanda ağrı ve acılar da kaybolacak.
yakta neden nasır çıkar? Uzun bir günden sonra, ayaklarınız çok yorulabilir. Yüksek topuklu ayakkabı giymek, çorap giymemek, kuru ortamlar, cildin ölü derilerden arındırılmaması, ayağı çok sıkan ayakkabılar, uzun saatler boyunca giyilen ayakkabılar, ter… Bütün bu faktörler ayak sorunlarına yol açabilir.
Ayak nasırları özellikle topukta, başparmak ya da küçük parmağın yanlarında veya parmaklarınızın üzerinde olmak üzere ayakların çeşitli yerlerinden belirebilir. Başta yalnızca can sıkıcı olurlar, ancak başıboş bırakıldıklarında giderek ağrılı hale gelirler. Halihazırda siz de nasır sorunu yaşadıysanız,

dayanılmaz olduklarını biliyorsunuz. Ayağınızda ayakkabı varsa tüm gün canınızın yanmasına yol açarlar ve bu da ruh halinize, işteki verimliliğinize ve hatta kişiliğinize yansır. Ayağınızda şu ana kadar hiç nasır çıkmadıysa (ne şanslısınız!), şimdiden önleyici tedbirler almaya başlayabilirsiniz. Örneğin, her banyo veya duştan sonra ayağınızı nemlendirmeyi unutmayın. Ve haftada bir defa, ayaklarınıza birkaç damla zeytinyağı ile derinlemesine nemlendirme masajı yapın. Ayağınıza çok dar veya çok bol gelmeyen rahat ayakkabılar giyin. Ayakkabılarınız yeniyse, ilk giyişte ayakkabıların ayağınızı en sık vurduğu yere ya da genelde nasırların çıktığı yere yara bandı yapıştırın ve ilk giyişinizin kısa sürmesine dikkat edin.
Ayrıca işten eve geldiğinizde ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı çıkarıp, ayağınızı papatya gibi otlar da doldurduğunuz ılık suyun içinde bekletmenin de çok faydasını göreceksiniz. Böylece ayaklarınız daha dinlenmiş hissedecektir (ve otların kokusu da sizi daha iyi hissettirecektir). Ayağınızda nasır varsa, meşhur pomza taşıyla haşır neşir olmanın vakti gelmiştir. Ancak pomza taşını çok dikkatli kullanmalı ve ayağınızı ovalarken asla acıtmamalısınız. Pomza taşını daima duşunuzun veya banyonuzun sonunda, cildiniz yumuşamışken kullanın. Ayrıca topuklarınızın, parmaklarınızın veya ayak tabanınızın sertleşmiş kenarları için bir ayak törpüsü de kullanabilirsiniz. Yalnızca törpüyü üç dakikadan fazla kullanmamaya dikkat edin ve hemen ardından bir nemlendirici uygulayın. Artık rahat ayakkabılar giymeyi ve oluşabilecek herhangi bir ağrı belirtisine dikkat etmeyi de ihmal etmeyin. Nasıra yönelik ev yapımı tedaviler Pomza taşı kullanmanın yanı sıra, bazı nasırlar üstlerine basıldığında çok derin bir acıya sebep olabilirler. Aşağıdaki ev yapımı tedaviler size bu konuda çok yardımcı olacaktır. 1. Tarif Malzemeler ½ soğan Hazırlanışı Soğanı yarıya bölün ve çiğ olarak ayağınızın sorunlu bölgesine sürün.
Bu işlemi yatmadan önce her gece tekrarlayın. Ayağınızı suyla durulamanıza gerek yok, yalnızca cildinizin soğanı nüfuz etmesini bekleyin. Ardından çorabınızı giyin. Soğanlar tedavi edici ve iltihap sökücüdür.
Kaynak : www.ajansgunleri.com

Yorumlar