Bilimsel Olarak Kanıtlandı Siğillerin Kökünü Kazıyor - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

25 Kasım 2019 Pazartesi

Bilimsel Olarak Kanıtlandı Siğillerin Kökünü Kazıyor

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Bilimsel Olarak Kanıtlandı Siğillerin Kökünü Kazıyor
Siğiller, cildimizin üst tabakasına bir virüsün yerleşmesi sonucu ortaya çıkan, iyi huylu deri kabartılarıdır. Siğile neden olan virüslere HPV (human papillomavirus) denir. Bir şekilde cildinizde kesik ya da yaralanma olduğunda bu virüslerden birini kapma olasılığınız yükselir. Siğillerin çoğu zararsızdır ama virüs kaynaklı oldukları için son derece bulaşıcıdır. Peki siğillerden kurtulmanın yolları nelerdir? İşte siğilden kurtulmanın yolları…Siğiller genellikle tehlikeli değillerdir ancak çirkin bir görüntü oluşturabilir ve bulaşıcı olabilirler. Sizin için siğillerin çıkmasını sonsuza dek durdurmanıza yardımcı olacak en iyi doğal yolları bir araya getirdik. İşte siğillerden kurtulmanın doğal yolları…
ÇAY AĞACI YAĞI
Çay ağacı yağı güçlü bir antiseptiktir ve siğillerin çıkmasına sebep olan bakterileri öldürür. Birkaç damla çay ağacı yağını iki yemek kaşığı suya damlatın ve siğillerinizin üstüne sürün. Kurumasını bekleyin. Günde 5 ila 6 kere tekrarlayın.
PROPOLİS
Propolisin antiviral ve antibiyotik özelliği siğillerinizden kurtulmanıza yardımcı olur. Siğilli bölgeye birkaç damla propolis uygulayın. Daha sonra üstünü pamuk yardımı ile kaplayın. Günde iki kez tekrarlayın.
HİNT YAĞI
Hint yağından sonuç almanız birkaç haftanızı alabilir ancak siğillerden sonsuza dek kurtulmak için harika bir yoldur. Siğilleriniz üzerine hint yağı sürüp kurumasını bekleyin. Günde 2 ila 3 kere tekrarlayın.ELMA SİRKESİ
Elma sirkesinin asidik içeriği siğillerinizden hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmanızı sağlar. Bir pamuğu elma sirkesine batırın ve siğilinizin üstüne yerleştirin. Pamuğu bant yardımı ile sabitleyin. Sabah olduğunda pamuğu çıkarın. Bir hafta boyunca her gece tekrarlayın.
SARIMSAK
Sarımsağın mikrop öldürücü özelliği sizi çeşitli virüs, bakteri, mantar ve parazitlere karşı korur. Birkaç diş sarımsağı ezip posasını siğilinize sürün. Siğiliniz yok olana kadar günde bir kere tekrarlayın
MUZ KABUĞU
Muz kabuğu cildi iyileştiren ve yenileyen enzimler içerir. Bu yüzden siğil tedavisinde etkili bir yöntemdir. Siğilinize birkaç dakika boyunca muz kabuğunu sürün. Ya da muz kabuğunu bant yardımı ile siğilinizin üstüne sabitleyin. Sonuç görene kadar günde 1 kere tekrarlayın.
KABARTMA TOZU
Kabartma tozu iltihap önleyici ve antiseptik özellikleri sayesinde siğillerinizi kurutabilir. 3-4 yemek kaşığı kabartma tozunu bir kase suya ekleyin. Siğilli elinizi veya ayağınızı bu kasede yarım saat bekletin. Daha sonra havlu ile kurutmayın, kendiliğinden kurumasını bekleyin.
İNCİR SUYU
İncir suyu antioksidan ve mikrop öldürücü bileşenler içerir. Sadece siğilleri değil çıkmalarına sebep olan sebepleri de tedavi edebilir. Siğilinizin üstüne bir miktar taze incir suyu uygulayın. Cildinizin incir suyunu emmesini bekleyin. Günde 3 kere tekrarlayın.
ASPİRİN
Aspirinin içeriğindeki salisilik asit birçok cilt problemine iyi geldiği gibi siğillere karşı da etkilidir. 3-4 aspirin tabletini ezin ve biraz su ekleyin. Karışımı siğillerinizin üzerine uygulayın. Gece boyunca bekletin.KOLİ BANDI
Koli bandı siğile giden oksijen kaynağını sınırlayıp kurutmak için en iyi çözümdür. Doktorlar bile bu yöntemi etkili buluyorlar. Siğilli bölgeye koli bandını yapıştırın. Siğil düşene kadar koli bandını orada bırakın. Siğilin son kalıntılarını temizlemek için sünger taşı kullanın.
Kaynak : https://www.yemekev.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar