Bu Besini Tüketen Grip Olmuyor İşte Mucizevi Besin - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

23 Kasım 2019 Cumartesi

Bu Besini Tüketen Grip Olmuyor İşte Mucizevi Besin

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Bu Besini Tüketen Grip Olmuyor İşte Mucizevi Besin
Mevsim geçişlerinden dolayı birçok kişi gribe karşı korunmanın yollarını araştırıyor. Besinler içerdikleri vitamin ve mineraller sayesinde vücudumuzda kalkan görevi görerek hastalıklardan korunmamızda yardımcı oluyor. Mor havuç da antioksidan özelliği sayesinde sağlığımızı olumlu yönde etkileyerek gribi karşı korunmamızı sağlıyor. Kebap sofralarının vazgeçilmezi olan şalgam suyunun ham maddesi olarak kullanılan mor havucun faydalarına inanamayacaksınız. Birçok faydası bulunan Mor havucun en iyisi Konya Ereğli’de üretiliyor. Mor havucun faydaları ise saymakla bitmiyor. Peki mor havucun faydaları nelerdir? İşte mor havucun mucizevi faydaları
MOR HAVUÇ:Mor havuç şalgam suyunun ham maddesi olarak kullanılan bir sebze türü olarak karşımıza çıkıyor. Mor havuç özellikle İç Anadolu bölgesinde Konya’da yetiştiriliyor. Mor havucun faydaları ise saymakla bitmiyor. Mor havuç şalgam suyunun ham maddesi olmasının yanı sıra göz sağlığına ve mide hastalıkları için antioksidan görevi görüyor. Mor havuçlar, bazı yörelerde şalgam havuç olarak da adlandırılır.

KONYA’DA ÜRETİLİYOR!Konya’nın Ereğli ilçesi gösteriliyor. Ereğli’de yetiştirilen mor havuçlar dünyanın birçok ülkesine ihraç ediliyor.
GÖZ SAĞLIĞI:Bazı hastalıklara karşı tüketimi önerilen mor havuçların faydaları da oldukça fazladır. Göz sağlığı için özellikle tüketilmesi önerilen mor havuçlar, A vitamini, selenyum minerali bakımından oldukça zengindir. Mor havuç, salatalarda da kendisine yer bulabilir.GÜNDE EN FAZLA 2 ADET:Günde en fazla 2 adet tüketilmesi önerilen mor havuçların faydaları şöyle sıralanabilir:
MOR HAVUÇLARIN FAYDALARI
Mide ve ülser hastalığına karşı iyi gelir.
Az yemek yiyenler için iştah açma özelliği taşır.
İnsan cildinde oluşan kırışıklıkları giderir.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Kötü kolesterole karşı fayda sağlar.Cildin parlak görünmesini sağlar.
Damar sertliğine iyi gelir.
Kan dolaşımını hızlandırır.
İdrar söktürücü özelliği taşır.
Romatizmaya bağlı gelişen hastalıkları önler.
Kabızlık ve ishale karşı iyi gelir.
Kaynak : mevlanadansozler.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar