Çocuğu İlköğretimde Okuyan Aileye 684 Lira Ödenecek - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

29 Kasım 2019 Cuma

Çocuğu İlköğretimde Okuyan Aileye 684 Lira Ödenecek

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Çocuğu İlköğretimde Okuyan Aileye 684 Lira Ödenecek
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, ekonomik yetersizlikler nedeniyle çocuklarına bakamayan ailelere sağlanan destekler,
2019 yılı memur maaş katsayılarında yapılan artışla yeniden güncellendi. Buna göre, ilköğretime devam eden bir çocuk için ailelere sağlanacak destek aylık 684 liraya, ortaöğretime devam eden çocuk için 730 liraya, üniversiteye giden için de 821 liraya yükseldi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, ekonomik yetersizlikler nedeniyle çocuklarına bakamayan ailelere sağlanan destekler, 2019 yılı memur maaş katsayılarında yapılan artışla yeniden güncellendi. Buna göre, ilköğretime devam eden bir çocuk için ailelere sağlanacak destek aylık 684 liraya, ortaöğretime devam eden çocuk için 730 liraya, üniversiteye giden için de 821 liraya yükseldi.
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, bakanlık tarafından yoksul durumdaki ailelerin çocuklarını sadece ekonomik yetersizlikler yüzünden yurtlara vermesinin önüne geçmek amacıyla “Sosyal ve

Ekonomik Destek” (SED) hizmeti sağlanıyor. Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen uygulamayla 2016 itibarıyla yaklaşık 79 bin yoksul çocuk ailesi yanında desteklenirken, ailelere geçen yıl çocuk başına aylık ortalama 653 lira ödeme yapıldı.
Bu destek sayesinde son 12 yıllık süreçte 11 binin üzerinde çocuk, kuruluş bakımından ailesi yanına döndürüldü. ORTA ÖĞRETİME GİDENLER İÇİN AYLIK 730 LİRA DESTEK Memur maaş katsayılarındaki yıllık artışla SED hizmetine ilişkin ödeme tutarlarında da her yıl artış sağlanırken, 2019 yılının destek miktarları da yeniden güncellenmiş oldu.
Bu kapsamda, ailesi yanında yardım yapılan okul öncesi çocuklar için destek miktarı aylık 456,28 liraya, ilköğretime devam eden çocuk için 684,41 liraya, ortaöğretime devam eden çocuk için 730,04 liraya, yükseköğretime devam edenler için de aylık 821,30 liraya yükseldi. Bakanlıkça ortaöğretim seviyesinde olup öğrenimine devam etmeyen çocuklar için ailelerine 2019 aylık 456,28 lira ödenecek, kuruluş bakımından ayrılan gençler için de aylık 365,02 lira destek sağlanacak.
KAYNAK : https://www.yemekev.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar