Evinde Bulaşık Makinesi Olan Herkesin Bilmesi Gereken İlginç Ve Ş-aşırtıcı Bilgiler - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

22 Kasım 2019 Cuma

Evinde Bulaşık Makinesi Olan Herkesin Bilmesi Gereken İlginç Ve Ş-aşırtıcı Bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Evinde Bulaşık Makinesi Olan Herkesin Bilmesi Gereken İlginç Ve Ş-aşırtıcı Bilgiler
Daha önce bulaşık makinenize asla koymamanız gerekenleri söyledik, bulaşık makinesini kullanırken sizi tasarrufa yönlendirecek bilgileri sıraladık, onu nasıl temizleyeceğinizi detaylı şekilde anlattık. Şimdi geldi sıra, mutfakta işimizi kolaylaştırıp gönlümüzün efendisi haline gelen bulaşık makinesini daha etkin şekilde, hakkını vere vere kullanmanızı sağlayacak pratik bilgilere.
Çamaşır yıkama filelerini kullanarak kapaklar gibi küçük eşyaların raflardan düşmesini engelleyin
Sünger ve fırçaların mikroplardan tamamen arınması için üst rafa koyun Sıcak su ve deterjan böylelikle onlara daha çok etki edecektir.Bulaşık makinesini boşaltırken önce alt raftan başlamayı unutmayın Böylelikle üst rafta biriken su, alt raftaki kurumuş bulaşıkların üzerine dökülmez.
Patatesleri bulaşık makinesinin üst rafına koyarak kolayca temizleyin Özellikle bir seferde çok miktarda patatesi yıkamanız gerekiyorsa ve üstündeki toz ve kirlerden kurtulmak istiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken makineyi durulama modunda çalıştırmak. Tabii ki içine deterjan koymadan :)Bulaşık makinesinde yıkanabilir uyarısı olan plastik bulaşıkları mutlaka en üst rafa, ters olarak dizin Plastik saklama kapları gibi bulaşıkları en üst rafa ters çevrilmiş olarak koymanızda fayda var. Çünkü sıcaklığın etkisiyle bükülmelerini ya da erimelerini engellemenin en iyi yolu bu. Yine de plastik ve yüksek ısı bir araya geldiğinde ortaya nahoş sürprizler çıkabileceğinden risk almayıp elde yıkamayı da tercih edebilirsiniz tabii.Spor şapkaların şeklinin bozulmaması için onları bulaşık makinesinde yıkayın Çamaşır makinesinde yıkadığınız spor şapkaların şeklinin bozulmasından, yamuk yumuk bir şekilde çıkmasından şikayetçiyseniz bulaşık makinenize şans verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şapkayı üst rafa yerleştirip makineyi soğuk suda çalıştırmak. Ama bu durum sadece spor, kumaş şapkalar için geçerli. Sakın ha bereler gibi diğer şapkaları bu şekilde yıkamayın.Çocuklarınızın oyuncaklarını dezenfekte etmek için bulaşık makinesini kullanın Elektrikli olmadığı sürece oyuncakları bulaşık makinesinin üst rafına koyarak yıkayabilirsiniz. Yalnız küçük parçalara sahip LEGO gibi oyuncaklarsa onları çamaşır fileleri içinde makineye yerleştirmekte fayda var.Makyaj fırçalarınızı temizlemek için bulaşık makinesinden yardım alın Uzun süre temizlenmeyen makyaj fırçalarında yağ ve bakteri birikir ve bir zaman sonra bu durum yüzünüzde akne ve sivilcelerin oluşmasına sebep olur. Onları temizlemenin, bakterilerden arındırmanın en kolay yolu da bulaşık makinesinde yıkamak. Çatal, kaşık gözüne koyup makineyi çalıştırın. Bu kadar basit.Mutfağınızda bulaşık makinesiyle diğer beyaz eşyaların birbirine bitişik durmamasına özen gösterin İki büyük beyaz eşyanın birbirine değmemesi şu açıdan önemli: Örneğin buzdolabıyla bitişik olan bir bulaşık makinesinden gelen ısı buzdolabının çalışırken daha fazla efor harcamasına sebep olur. Mutfağınız çok küçük değilse fırın, buzdolabı, bulaşık makinesini birbirlerinden uzakta konumlandırmanızda fayda var. Çatal, kaşık ve bıçakların hepsini aynı yönde dizmeyin Çünkü böyle yaparak kaşıkların iç içe geçmelerine sebep olacağınızdan deterjan onlara ulaşamaz ve kaşıklarınız temizlenmez. Bazılarını aşağıya doğru, bazılarını yukarıya doğru koyarak bunun önüne geçebilirsiniz.Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce bir süre musluktan sıcak su akıtın Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce musluğu açıp suyun dokunulamayacak kadar sıcak akmasını sağlarsanız makineye dolacak suyun soğuk değil sıcak olmasını sağlarsınız. Bu özellikle kış aylarında ihtiyacınıza yarayabilir, zira böylelikle suyun ısınma süresini kısaltabilirsiniz.
Kaynak : https://www.dakikahaberler.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar