Kırmızı Muz 1 Ayda 7 Kilo Zayıflatıyor - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

8 Kasım 2019 Cuma

Kırmızı Muz 1 Ayda 7 Kilo Zayıflatıyor

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Kırmızı Muz 1 Ayda 7 Kilo Zayıflatıyor
Kırmızı muzun bereketleri, sarı muzun papucunu dama atacak. Sarısına oranla daha fazla beta karoten ve C vitamini kapsayan kırmızı muzun bir hayli verimi mevcut. İşte daha evvel hiç dinlemediğiniz kırmızı muzun bereketleri…

Kırmızı muz, sıradan muzdan daha ufak ebatlarda, kabuğu koyu kırmızı ya da mor renklerde olan bir muz cinsidir. Bu renkli meyve Doğu Afrika, Asya, Güney Amerika ve Birleşik Arap Emirlikleri üreticileri tarafından ithal edilmektedir. En favorisi Orta Amerika’da üretilerek dünya çapında satılır.Olgunlaştıkça rengi daha da koyulaşır. Peki nedir bu kırmızı muzun bereketleri?
Sarı muza göre çok daha ufak ebatta. Kırmızı kabuğun yanı gizeme mor kabukları da olabiliyor.
Pembe, kremsi bir yapısı olan muzun tadı ise hafif frambuaz ve sarı muz karışımında. Ülkemizde genel olarak yetiştirilmiyor. Yalnızca hobi olarak yetiştiren rakamlı şahıslar mevcut.
Kırmızı muz sıradan muza oranla çok daha fazla potasyum kapsamakta. Üstelik C vitamini bakımdan son derece zengin.Sindirim sistemini tertip eden kırmızı muz kabızlığında önüne geçiyor. Kumpaslı olarak kahvaltıda kırmızı muz harcayan 30 bireyin uyguladığı deney 1 ayda 7 kilo verdiği gözlemlenmiştir.
İçerisinde bulunan B6 vitamini sayesinde bitkinliği ortadan kaldırıyor. Asap sistemine de iyi gelen muz için harcanan bölgede “natürel antidepresan” deniliyor.
Kaynak : yemekev.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar