Soğanı Kesip Elinin Üstüne Koydu…Nedenini Öğrenince Sizde Aynısını Yapacaksınız… - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

9 Kasım 2019 Cumartesi

Soğanı Kesip Elinin Üstüne Koydu…Nedenini Öğrenince Sizde Aynısını Yapacaksınız…

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Soğanı Kesip Elinin Üstüne Koydu…Nedenini Öğrenince Sizde Aynısını Yapacaksınız…
Soğanların yemekler haricinde de mucizeler yarattığını biliyor muydunuz? Daha önce hiç aklıma gelmezdi ancak soğan sivrisinek ısırıklarının acısını geçirmekten ateş düşürmeye kadar yönlerden vücudumuza katkı sağlıyor. Aşağıdaki listeden soğanın sağlığımıza olan katkısını kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Sofralarınızdan soğanı eksik etmeyin!
Sizi de sivriler çok mu ısırır? Soğan, sivrisinek ısırıklarının neden olduğunu acıyı geçiriyor. Soğanı kesin ve sivrisineğin ısırdığı yere uygulayın. Kısa bir süre sonra acı sızı kalmayacak.
Kulak Ağrısını geçirici etkisi Soğanın kulak ağrısını geçirdiğine dair bir söylenti var. Soğanı parçalayın ve çok derine olmayacak şekilde kulağınızın içerisine koyun. Sonucu kendiniz görün!
Soğuk Algınlığına birebir Taze soğanlar bakterileri yok ederek soğuk algınlığına karşı önlem olarak

kullanılabilirler. Soğanı bir tabağın içerisine doğrayın ve yatağınızın hemen yanına koyun. Sabah çok daha iyi hissedeceksiniz.
Ateşi düşürücü etkisi: Kulağa garip geliyor ancak bir diğer ipucu da uyumadan önce çorabınızın içine soğan koymak. Tıpkı soğuk algınlığında olduğu gibi soğan bu kez grip ya da ateşi geçiriyor. Ertesi gün uyandığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz.
Kan Şekerini dengeliyor Livestrong.com’da yazılanlara göre, soğanda protein, lif, krom, C vitamini ve flavanoid bulunuyor. Her gün soğan yerseniz, kolesterolünüz düşüyor ve kan şekeri seviyeniz dengeleniyor. sağlıklı günler dileriz…
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar