Topuklarınızı İyileştirecek 5 Doğal Tarif - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

23 Kasım 2019 Cumartesi

Topuklarınızı İyileştirecek 5 Doğal Tarif

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Topuklarınızı İyileştirecek 5 Doğal Tarif
Topukların çatlamasından kaynaklanan acı ve acı, tedavi edilmeden bırakılamaz. Çatlak topuklu ayakkabılar ölü hücrelerin toplanması, deterjanlar gibi sert kimyasal maddelere maruz kalma, aşırı kuruluk ve ayakkabıların neden olduğu sürekli sürtünme nedeniyle oluşur. Ayaklar kaybettiğinde hidrasyonları bakteri ve mantarlara maruz kalırsa, enfeksiyon gelişimi kolaylaşır. İşte yumuşak topukluların bu sandaletler içinde gösterişsizleşmesini sağlayacak birkaç ev yapımı çözümü
Avokado ve Muz:Esansiyel amino asitler ve yağ asitleri hücre yenilenmesini tetikleyerek etkilenen bölgeyi daha sağlıklı ve yumuşak hissederler.malzemeler:Av Olgun Avokado,1 Olgun Muz,Doğal Yağ (Seçenek)Yapılışı:1- Yarı olgun avokado ve muzla ezin. 2- Yağ ekleyin ve pürüzsüz bir nemlendirici karışım oluşana kadar karıştırın. 3- Karışımı topuklara uygulayın ve kuruyana veya cilt tarafından emilene kadar tutun. 4- Ilık suyla yıkayın. Günlük nemlendiriciyi takın ve gün boyu çorap giyin.

Kabartma tozu ve hindistan cevizi yağı.Her ikisi de birleştirildiğinde bakterileri, mantarları ve diğer bulaşıcı mikroorganizmaları yok eden antibakteriyel özellikler içeren fantastik bir nemlendirici krem ​​yapar.malzemeler,2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı,1,çorba kaşığı kabartma tozu,Pamuk Pedleri 2-3 adet Yapılışı:1- Hindistan cevizi yağı ve kabartma tozu karıştırarak kalın bir macun yapın. 2- Pamuklu ped yardımı ile enfekte bölgelere uygulayın. 3- Kalıntının etkilenen alanda 30 dakika bekletilmesini sağlayın. 4- Ilık suyla durulayın. Daha iyi sonuçlar için haftada 3 kez gerçekleştirin.
Gül Suyu, Limon ve Gliserin:Bu, en etkili doğal çözümlerden biridir, bu bileşenler, ölü hücreleri ve safsızlıkları gidermek için bir araya getirilerek, zarar görmüş cildin onarılmasına yardımcı olur.malzemeler:,1 yemek kaşığı limon suyu,3 yemek kaşığı gül suyu,2 yemek kaşığı gliserin. Yapılışı:1- Eşit bir macun oluşana kadar tüm malzemeleri birlikte karıştırın. 2- Etkilenen bölgeye uygulayın, dairesel hareketlerle masaj yapın. 3- Macun topuk tarafından absorbe sonra çorap koymak. 4- Çoraplar nemlendiriciyi sağlam tutmaya yardımcı olur ve tozu önler.
Bal ve Yulaf Ezmesi:Aşırı antioksidan, mineral ve vitamin varlığı, aşırı kuruluktan ve ölü cilt birikiminden kurtulur.malzemeler:3 yemek kaşığı yulaf ezmesi,2 yemek kaşığı bal
Yapılışı:1- Her iki malzemeyi de, pürüzsüz bir hamur elde edene kadar iyice karıştırın. 2- Etkilenen bölgeye uygulayın ve kısmı yavaşça ovalayın. 3- Ayaklarınızı çorapla örtün ve karışımı bir saat bekletin. 4- Ilık suyla durulayın ve kurulayın.
Şeker ve Vazelin:Bu her iki bileşen de yüzeydeki ölü hücreleri gidermek ve hücrelerin yenilenmesini teşvik etmek için mükemmel bir karışımdır. Ovma, ayaklarda gelişen kaba cilt kırılmalarını giderir.malzemeler:1 yemek kaşığı vazelin,1 Çorba Kaşığı Şeker Yapılışı:1- Her iki malzemeyi karıştırarak bir macun oluşturun ve ayaklarınızı ovalayın. 2- 15 dakika sonra ılık suyla durulayın. 3- Hızlı sonuçlar için bunu her gece yapın.
Kaynak : mevlanadansozler.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar